Комітет ВР підтримав законопроєкт про зміни до закону «Про медіа»

Комітет ВР підтримав законопроєкт про зміни до закону «Про медіа»

30 Листопада 2024
1053
30 Листопада 2024
13:01

Комітет ВР підтримав законопроєкт про зміни до закону «Про медіа»

1053
Законопроєкт спрямований на посилення незалежності та фінансування Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.
Комітет ВР підтримав законопроєкт про зміни до закону «Про медіа»
Комітет ВР підтримав законопроєкт про зміни до закону «Про медіа»

На засіданні Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики було підтримано законопроєкт №12111 «Про внесення змін до закону “Про медіа”».

Про це повідомив народний депутат Микола Княжицький на своїй фуйсбук-сторінці.

Голова комітету гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв у коментарі «Детектору медіа» підтвердив, що Комітет провів у суботу, 30 листопада, засідання, розглянув та рекомендував парламенту ухвалити законопроєкт №12111 «Про внесення змін до закону “Про медіа”».

Комітет рекомендував Верховній Раді якнайшвидше ухвалити документ за основу та підготувати його до другого читання. Законопроєкт спрямований на:

  • посилення незалежності та фінансування Національної ради з питань телебачення і радіомовлення,
  • врегулювання процедур медіарегулювання.

Одним із ключових аспектів законопроєкту є усунення суперечностей щодо порядку блокування медіа. Як зазначив Княжицький, Закон про медіа передбачає особливі підстави, коли Національна рада може блокувати ЗМІ, які пройшли експертизу Єврокомісії. Водночас в інших законах містяться загальні норми про блокування сайтів, що здійснюється поза цими процедурами.

У коментарі «Детектор медіа» народна депутатка Євгенія Кравчук розповіла, що робота над змінами стартувала з публічного обговорення першого драфту документа, організованого Комітетом за підтримки Ради Європи наприкінці березня. Це обговорення було приурочене до першої річниці Закону про медіа.

«Ці зміни готувалися більше ніж пів року. Наприкінці березня Комітет за підтримки Ради Європи провів круглий стіл та публічне обговорення першого драфту цих змін. Це, власне, було до першої річниці закону про медіа. Ми вирішили, що один рік – це достатньо для того, щоб проаналізувати якісь, можливо, неточності, які були в законі про медіа. Відповідно, також ми отримували запити від медійників, Нацради, Суспільного. І це якраз і вилилося в цей законопроєкт. Було публічне обговорення, текст був публікований до реєстрації на сайті комітету. Була можливість надати свої пропозиції, дуже багато з них ми врахували, тому це хороший приклад роботи парламенту, регулятора Національної Ради і медійної індустрії», — розповіла пані Кравчук. 

Вона припустила, що документ буде винесений на голосування в першому читанні, вже у грудні, можливо, навіть наступного тижня.

«Власне, тому законопроєкт був сьогодні на Комітеті підтриманий одноголосно. І я думаю, така єдність буде і в парламентській залі. І ми хочемо проголосувати в першому читанні ще в грудні. Тобто я думаю, що навіть наступного тижня може бути проголосований», — підкреслила Євгенія Кравчук. 

Вона також уточнила, що основні зміни торкаються кількох блоків: технічні корекції для усунення неточностей у чинному законі, посилення повноважень Національної Ради, зокрема щодо протидії ворожому контенту та пропаганді та оновлення норм для Суспільного мовника на його запит та блок змін, напрацьований спільно з медійниками.

«Якщо загалом про зміни, то вони стосуються кількох блоків. Частина з них – це певні такі технічні усунення неточностей. Частина – це по роботі Національної Ради, наприклад, щоб вони мали всі повноваження, наприклад, щодо ворожого контенту і пропаганди. Також є блок по Суспільному на запит мовника. І є блок, який разом напрацьовувалися з медійниками.  Очевидно, що це не останні зміни для медіа, бо ми бачимо, наскільки розвивається штучний інтелект, він теж впливає на роботу медіа. Це буде постійна робота», — підсумувала Євгенія Кравчук.

Нагадаємо, раніше нардепи пропонували посилити незалежність Нацради та вдосконалити процедуру медіарегулювання. 

Фото: facebook.com/MykolaKniazhytsky.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1053
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Читач
6 дн. тому
А про те, що прибрано запобіжники розвалу Нацради і загалом системи ліцензування, пан Княжицький промовчав? Что то вище його рівня розуміння закону?
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду