Юрчишин: Ініціатива запровадити відповідальність для нардепів за трансляцію засідань Ради не має перспективи
Юрчишин: Ініціатива запровадити відповідальність для нардепів за трансляцію засідань Ради не має перспективи
Ініціатива запровадити відповідальності для депутатів за прямі трансляції та публікацію фото під час засідань Верховної Ради не має перспективи, адже для цього потрібно змінювати закон про статус народних обранців. Про це в коментарі «Детектору медіа» сказав голова Комітету ВР з питань свободи слова Ярослав Юрчишин.
«Для цього треба змінити закон про статус народного депутата і обмежити навіть не право, а обов'язок депутата інформувати виборців про парламентську роботу. Тому логічніше не вигадувати велосипед, а сприяти більш відкритій роботі ВРУ та дозволу журналістам публікувати інформацію з засідань парламенту одразу ж», — сказав голова Комітету ВР з питань свободи.
Він зауважив, що довіра до парламентаризму падає через недостатню відкритість, тож час відверто поговорити про доцільність настільки широких обмежень та переглянути їх.
Напередодні нардеп від партії «Слуга народу» Євгеній Брагар під час засідання круглого столу «Відкрита Верховна Рада: до міжнародних стандартів в умовах війни» сказав, що стрими із зали засідань є небезпечними для роботи парламенту в час війни, тому за це потрібно притягувати до відповідальності.
Водночас директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк під час цього ж круглого столу висловила думку, що Верховна Рада має знову запустити прямі трансляції своїх засідань та публікувати порядок денний, адже навіть під час воєнного стану парламент має залишатися підзвітний перед громадянами.
Шефредакторка «Детектора медіа» Наталія Лигачова також зазначила: що більш закритою є Рада, то стрімкіше вона втрачає довіру суспільства, тож депутати мають бути зацікавлені у відкритті парламентських кулуарів для журналістів.
Нагадаємо, днями низка медіа та громадських організацій закликали розширити доступ журналістів до засідань Верховної Ради та парламентських комітетів.
У жовтні 2024 року комітет свободи слова розглянув до другого читання законопроєкт №11321, в якому запропонував забезпечити онлайн-трансляцію відкритих засідань парламентських комітетів.
Голова комітету, нардеп Ярослав Юрчишин, зауважив, що в законопроєкті пропонується більш чітке регулювання права журналістів та громадськості дистанційно відвідувати відкриті засідання комітетів у режимі відеоконференції.
16 липня у Верховній Раді народні депутати у першому читанні ухвалили законопроєкт №11321 про посилення гарантій діяльності медіа, журналістів та громадян на доступ до інформації. Серед іншого проєкт закону дозволяє журналістам вільно пересуватися під час комендантської години, надає нові гарантії позаштатним фіксерам і звільняє онлайн-медіа від відповідальності за коментарі користувачів чи публікації в блогах.
На час воєнного стану в Україні заборонили транслювати засідання Верховної Ради.
Читайте також:
- Нові умови роботи журналістів у Раді: переакредитація, робота лише на третьому поверсі, не більше 30 людей
- Захист даних чи обмеження роботи журналістів: що не так з новим законопроєктом Верховної Ради
Фото: ВРУ