Наталія Лигачова: Депутати мають бути зацікавлені у відкритті парламентських кулуарів для журналістів
Наталія Лигачова: Депутати мають бути зацікавлені у відкритті парламентських кулуарів для журналістів
Кулуари Верховної Ради мають бути відкриті для журналістів, щоб медіа могли якісніше інформувати про роботу нардепів. І в цьому мають бути зацікавлені перш за все самі депутати. Таку думку під час круглого столу на тему «Відкрита Верховна Рада: до міжнародних стандартів в умовах війни» висловила шефредакторка «Детектора медіа» Наталія Лигачова.
«Ми розуміємо, що з питань безпеки медіа не будуть допущені до парламенту. Але все ж таки, якби колеги хоча б із тих видань, які потрапляють до Верховної Ради, могли поговорити з депутатами в кулуарах, викласти в аналітиці думки депутатів, то це вже був би зовсім інший рівень журналістики. Щоб суспільство розуміло, як працює Верховна Рада. Ми бачимо, що зараз падає довіра до всіх гілок влади, і перш за все до парламенту. Тому депутати мають бути зацікавленими в тому, щоб доносити свою думку до суспільства», — сказала Наталія Лигачова.
На її думку, на настрої суспільства негативно впливає не лише брак інформації про роботу парламенту, а й телемарафон.
«Телемарафон створює в суспільстві дещо спотворене сприйняття реальності, і це негативно відбивається на настроях суспільства — інколи “зрада, зрада, зрада”, а інколи “перемога, перемога, перемога”. І суспільство не готове до тих можливих компромісів, які вже потрібні. Тому відкритість парламенту, відкритість кулуарів, я підкреслюю, це дуже важливо», — сказала вона.
Наталія Лигачова також висловила підтримку законопроєкту №11321, що передбачає посилення гарантій діяльності медіа, журналістів та громадян на доступ до інформації.
Народний депутат від партії «Слуга народу» Євгеній Брагар під час цього ж круглого столу висловив думку, що народних депутатів, які ведуть прямі трансляції в тіктоку та викладають фото під час засідань Верховної Ради, потрібно притягувати до відповідальності.
Нагадаємо, днями низка медіа та громадських організацій закликали розширити доступ журналістів до Верховної Ради і комітетів.
- Читайте також: Нові умови роботи журналістів у Раді: переакредитація, робота лише на третьому поверсі, не більше 30 людей
Фото Юлії Лавришин / «Детектор медіа»