Депутатів, які ведуть прямі трансляції під час засідань Ради, треба притягнути до відповідальності, — Брагар

Депутатів, які ведуть прямі трансляції під час засідань Ради, треба притягнути до відповідальності, — Брагар

28 Листопада 2024
567
28 Листопада 2024
18:15

Депутатів, які ведуть прямі трансляції під час засідань Ради, треба притягнути до відповідальності, — Брагар

567
Депутат від «Слуги народу» вважає, що стрими є небезпечними для роботи парламенту.
Депутатів, які ведуть прямі трансляції під час засідань Ради, треба притягнути до відповідальності, — Брагар
Депутатів, які ведуть прямі трансляції під час засідань Ради, треба притягнути до відповідальності, — Брагар

Народний депутат від партії «Слуга народу» Євгеній Брагар вважає, що народних депутатів, які ведуть прямі трансляції в соцмережі «ТікТок» та викладають фото під час засідань Верховної Ради, потрібно притягнути до відповідальності. 

Таку думку він висловив під час засідання круглого столу «Відкрита Верховна Рада: до міжнародних стандартів в умовах війни».

«Саме завдяки народним депутатам знають росіяни, що у нас відбувається засідання. Нагадаю, що у них нещодавно з'явилася нова ракета “Орєшнік”, якою Володимир Путін анонсував удари найближчим часом. Тож це питання поки на їхній совісті, але я вважаю, що треба запровадити відповідальність. Була пропозиція щодо запровадження відповідальності для депутатів. Я вважаю, що вона має бути прийнята і депутати, які порушують постанову, які ведуть тікток під час засідань, які викладають фото, мають бути притягнуті до відповідальності», — каже Брагар. 

Своєю чергою, колишній голова Українського інституту національної пам’яті (2014–2019), народний депутат від «Європейської солідарності» Володимир В’ятрович заявив, що вважає дуже промовистою реакцію нардепа Євгена Брагара на заклики представників громадянського суспільства зробити Раду відкритішою, коли замість більшої відкритості він запропонував карати тих, хто веде трансляції з парламенту. 

За його словами, такі дії — приклад того, що в парламенті є політичні сили, далекі від того, щоб робити правильний вибір. 

«Це проблема, я вважаю, що попри різне ставлення і тим більше  негативне ставлення багатьох українців до всіх парламентів в історії України якраз парламент відігравав ключову роль у тому, щоб Україна зберегла себе як демократична держава, але зараз ми стаємо свідками найбільшої закритості парламенту, що ставить під загрозу політичний рух України», — каже В’ятрович.

Окрім того, він зазначив, що зараз є проблеми з прозорістю в парламенті та місцевим самоврядуванням, і ситуація погіршується.

Захід організований Комітетом з питань свободи слова та Центром протидії корупції за підтримки Програми USAID «РАДА: наступне покоління», що імплементується ГО Internews Ukraine.

Нагадаємо, що раніше рух «Чесно» разом з низкою медіа та громадських організацій закликали розширити доступ журналістів до засідань Верховної Ради та парламентських комітетів.

У жовтні 2024 року комітет з питань свободи слова розглянув до другого читання законопроєкт №11321, в якому запропонував забезпечити онлайн-трансляцію відкритих засідань парламентських комітетів

Голова Комітету, нардеп Ярослав Юрчишин зауважив, що в законопроєкті пропонується більш чітке регулювання права журналістів та громадськості дистанційно відвідувати відкриті засідання комітетів у режимі відеоконференції.

16 липня у Верховній Раді народні депутати у першому читанні ухвалили законопроєкт №11321 про посилення гарантій діяльності медіа, журналістів та громадян на доступ до інформації. Серед іншого проєкт закону дозволяє журналістам вільно пересуватися під час комендантської години, надає нові гарантії позаштатним фіксерам і звільняє онлайн-медіа від відповідальності за коментарі користувачів чи публікації в блогах.

На час воєнного стану в Україні заборонили транслювати засідання Верховної Ради

Фото: пресслужба Президента України

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
567
Читайте також
01.12.2024 13:10
Оксана Романюк, «Інститут масової інформації»
431
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
у раді замість тюрми?
34 дн. тому
Смішно. Начк москалі не знають про засіданнання ради наперед коли др цього причетні 400 ненародних і ще тисяча помічників охоронців поварів прибиральників. Ракеті летіти десять хвилин чи скілтки там. То ж лицимірить брагар - від народу, людей пскудство своє з фаміліями і обличчями хочуть ховати через що від початку війни ще жодного разу не пуляв по депутатам і владі, а тисячі ракет по українцям. І цікаво щойно пригрозив так одразу податки підняли у війну при непрацючій і більше обмежень добивати економіку і щоб рублю соромно не було. Співпадіння? А як торгують за партерами за бусифікацію 18-и літніх - прямо кажуть "нема сенсу бо млрд не дали і зброї". А як дадуть? - то можна і дітей бусифікувати бо не свої? І ці депутати ще типу переживвють що по ним орешнік балістичний прилетить? Хто в це повірить...
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду