Адвокати Гарві Вайнштейна подали позов проти Нью-Йорка через погані умови утримання кіномагната у в’язниці

Адвокати Гарві Вайнштейна подали позов проти Нью-Йорка через погані умови утримання кіномагната у в’язниці

28 Листопада 2024
330
28 Листопада 2024
10:43

Адвокати Гарві Вайнштейна подали позов проти Нью-Йорка через погані умови утримання кіномагната у в’язниці

330
Вони вимагають відшкодування у розмірі 5 мільйонів доларів.
Адвокати Гарві Вайнштейна подали позов проти Нью-Йорка через погані умови утримання кіномагната у в’язниці
Адвокати Гарві Вайнштейна подали позов проти Нью-Йорка через погані умови утримання кіномагната у в’язниці

Адвокати кінопродюсера Гарві Вайнштейна подали позов проти міста Нью-Йорк за утримання його в антисанітарних умовах та неналежну медичну допомогу в тюремному комплексі на острові Райкерс. Про це повідомили в NBC News.

Згідно з позовною заявою, у Вайнштейна хронічна мієлоїдна лейкемія, діабет, ішемічна хвороба серця, обструктивне апное сну, ожиріння й високий кров'яний тиск. У квітні та липні він був госпіталізований, а у вересні йому зробили термінову операцію на серці.

Адвокат Імран Ансарі порівняв установу на острові Рікерс із «ГУЛАГом, де з в’язнями поводяться як з тваринами».

«Коли я востаннє відвідував його, я знайшов його з бризками крові на тюремному одязі, можливо, з крапельниць, одягом, який не прали тижнями, і йому навіть не дали чистої нижньої білизни — це навряд чи санітарні умови для людини з важкими захворюваннями», — розповів Ансарі.

Водночас речник мерії Нью-Йорка відповів, що система державних лікарень співпрацює з Департаментом виконання покарань, щоб «забезпечити людям, які перебувають під вартою, доступ до високоякісної медичної допомоги на острові Райкерс, у тому числі особам, які мають складні медичні та психіатричні потреби».

Адвокати кіномагната вимагають відшкодування у розмірі 5 мільйонів доларів.

Нагадаємо, 25 квітня 2024 року Вищий суд Нью-Йорка скасував обвинувальний вирок голлівудському продюсеру Гарві Вайнштейну за домагання та сексуальне насильство щодо двох жінок, винесений у 2020 році. В апеляції заявили, що Вайнштейн «не отримав справедливого судового розгляду», зокрема через те, що суддя першої інстанції дозволив свідчити жінкам, які не були частиною справи. Прокуратура Манхеттена збирається повторно розглянути справу у 2025 році. 

У червні 2024-го Вайнштейн також оскаржив вирок, ухвалений щодо нього за сексуальне насильство над акторкою у готелі в Лос-Анджелесі в 2013 році. Мова йде про одну з чотирьох жінок, які фігурували у справі проти Вайнштейна, якого у лютому 2023-го в Лос-Анджелесі визнали винним у сексуальному насильстві та засудили до 16 років ув’язнення.

У грудні 2022 року Вайнштейна також визнали винним у зґвалтуванні жінки у 2013 році. Присяжні тоді не змогли дійти одностайності щодо трьох інших обвинувачень.

У жовтня 2020 року Вайнштейна звинуватили ще у шести випадках сексуального насильства

Про те, що американський продюсер Гарві Вайнштейн десятками років відкуповувався від звинувачень в сексуальному переслідуванні, стало відомо з розслідування газети The New York Times 2017 року. Понад 90 жінок звинуватили Вайнштейна в домаганнях. Кілька жінок оприлюднили свої звинувачення виданню, що призвело до появи руху #MeToo, який викривав сексуальні домагання та насильство з боку впливових людей.

Після цього Вайнштейна звільнили з The Weinstein Company, а його дружина Джорджина Чапман подала на розлучення. Також численні жертви продюсера почали відкрито заявляти про його неприпустиму поведінку, серед них — акторки Анджеліна Джолі, Ґвінет Пелтроу, Роуз Макґовен, Кадіан Ноубл та Пас де ла Уерта.

Фото: Getty Images

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
330
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду