Український культурний фонд презентував конкурсні програми восьмого грантового сезону

Український культурний фонд презентував конкурсні програми восьмого грантового сезону

25 Листопада 2024
206
25 Листопада 2024
15:20

Український культурний фонд презентував конкурсні програми восьмого грантового сезону

206
Кожна з програм адаптована до викликів воєнного часу та відповідає суспільному запиту, адже розроблена у співпраці із громадськістю
Український культурний фонд презентував конкурсні програми восьмого грантового сезону
Український культурний фонд презентував конкурсні програми восьмого грантового сезону

Український культурний фонд розпочав восьмий грантовий сезон. Для підтримки митців й діячів культури на 2025 рік передбачено п’ять конкурсних програм, серед яких «Культура під час війни», «Стійкість суспільства через культуру», «Культурна спадщина», «Культура. Регіони» та «Стипендії». Про це повідомили у пресслужбі Українського культурного фонду.

Як повідомили у пресслужбі, кожна з програм адаптована до викликів воєнного часу та відповідає суспільному запиту, адже розроблена у співпраці із громадськістю.

«Конкурсні програми на 2025 рік розроблялися у три етапи, які передбачили активне залучення громадського сектору та представників сфери культури й креативних індустрій. Перший етап підготовки містив опитування митців та діячів культури з усіх регіонів України щодо потреб сектору. Під час другого етапу проводилися індивідуальні інтерв’ю з експертами УКФ попередніх років та зустрічі з партнерами сектору. Завершальним етапом стали громадські обговорення Пріоритетних напрямів діяльності Фонду», — йдеться в повідомленні Фонду.

Відкрила восьмий грантовий сезон програма «Стипендії», фінансовим партнером якої виступило Міністерство культури Великого Герцогства Люксембург. Подача конкурсних заявок триватиме до 18:00 13 січня. Друга програма, на яку вже можна подаватися, — «Стійкість суспільства через культуру». Подача конкурсних заявок триватиме до 18:00 31 січня.

Також в межах сезону у грудні 2024 року запланований старт таких програм:

«Культура під час війни», загальний бюджет — 70 млн гривень

  • Лот 1 «Створення культурного продукту»;
  • Лот 2 «Англомовна адаптація аудіовізуального продукту».

«Культурна спадщина», загальний бюджет — 45 млн гривень

  • Лот 1 «Диджиталізація»;
  • Лот 2 «Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини».

«Культура. Регіони», загальний бюджет — 30 млн гривень

  • Лот 1 «Локальна культура»;
  • Лот 2 «Реінтеграція культурою» (проєкти для прифронтових та деокупованих регіонів);
  • Лот 3 «Культура у фокусі громад» (у співпраці з благодійним фондом «МХП Громаді»).

Докладну інформацію про ці програми та інструкції до ЛОТів з можливістю подати заявку незабаром оприлюднять на сайті УКФ.

За словами виконавчої директорки УКФ Анастасії Образцової, відкритість Фонду у співпраці з громадськістю створює можливість для більшої прозорості та довіри до інституції й посилює зв’язок між державною політикою та реальними потребами культурно-мистецької спільноти.

Український культурний фонд — державний інвестор розвитку культури та креативних індустрій України. Інституція заснована у 2017 році на підставі Закону України «Про Український культурний фонд».

Підтримка індивідуальних, національних та міжнародних культурно-мистецьких проєктів здійснюється на конкурсних засадах в межах семи секторів: аудіальне мистецтво, візуальне мистецтво, аудіовізуальне мистецтво, культурна спадщина, літературна справа, перформативне та сценічне мистецтво, культурні та креативні індустрії.

Фото: фейсбук-сторінка УКФ

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
206
Читайте також
26.02.2024 09:00
Анастасія Платонова
для «Детектора медіа»
1 338
12.01.2024 09:00
Анастасія Платонова
для «Детектора медіа»
1 746
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду