Максим Кріппа вважає інформаційною атакою статтю «Економічної правди», у якій його порівняли з Курченком

Максим Кріппа вважає інформаційною атакою статтю «Економічної правди», у якій його порівняли з Курченком

15 Листопада 2024
896
15 Листопада 2024
23:06

Максим Кріппа вважає інформаційною атакою статтю «Економічної правди», у якій його порівняли з Курченком

896
Бізнесмен повідомив, що у відкритих офіційних джерелах «без зайвих зусиль можна знайти підтвердження» фактам, які відображають його ділову та інвестиційну діяльність.
Максим Кріппа вважає інформаційною атакою статтю «Економічної правди», у якій його порівняли з Курченком
Максим Кріппа вважає інформаційною атакою статтю «Економічної правди», у якій його порівняли з Курченком

Український бізнесмен Максим Кріппа вважає інформаційною атакою публікацію «Економічної правди» «Новий олігарх чи Курченко-2. Хто такий Максим Кріппа і звідки в нього гроші?. Про це повідомляє Цензор.НЕТ, який отримав коментар пресслужби бізнесмена та самого Максима Кріппи.

У коментарі пресслужби наголошується, що стаття в «Економічної правди», автор якої «нібито розкриває інформацію про інвестиційні проєкти Максима Кріппи та джерела їх фінансування», має маніпулятивний характер і демонструє ознаки замовного матеріалу.

«Автор активно вдається до вільних припущень і проводить необґрунтовані паралелі з Курченко. Ключова теза матеріалу: «У ході підготовки цієї статті ЕП виокремила два найімовірніші джерела походження його коштів: або він заробив сотні мільйонів доларів на діяльності онлайн-казино, або виступає номінальним покупцем активів для впливових». Проте ця теза не підтверджена жодними документами чи фактами, адже (не містить –«ДМ») жодного названого джерела інформації. Натомість стаття містить посилання на неназвані "джерела ЕП", "одного із колишніх міністрів", "співрозмовників в політичних колах" та анонімного "великого українського інвестбанкіра". На весь матеріал всього дві прямі цитати і ті – анонімні», - йдеться у коментарі. 

Щодо інформації «ЕП» про те, що «після придбання "Главкома" та "Економіки+" Кріппа вів переговори про придбання видань Mind та Liga.net, але вони не увінчалися успіхом», пресслужба зазначає: «У статті не наводяться цитати власників вищезгаданих видань, з ким саме велися переговори — чому ці чутки не було перевірено? Адже це легко зробити, запитавши в своїх колег зі згаданих медіа, чи бачили вони Максима Кріппу, або чи знайомий хтось із них із ним особисто». 

Крім того, пресслужба бізнесмена повідомляє, що редакція «ЕП» звернулася до них по коментар в останній момент, «увечері, менш ніж за пів доби до публікації матеріалу. Це дає підстави припустити, що матеріал був уже сформований та редакція не планувала брати до уваги заяву нашого спікера, оскільки мала іншу мету. Цю тезу підтверджує той факт, що відповіді з наданого коментаря публікували вибірково». 

У коментарі зазначається, що «на основі вище наведених прикладів, які безперечно не є вичерпними», публікація в «ЕП» може бути розцінена «як інформаційна атака, метою якої є завдання шкоди діловій репутації Максима Кріппи, українського інвестора та підприємця». 

Сам Максим Кріппа, коментуючи зміст статті, насамперед зауважив, що для нього стало несподіванкою те, що «видання з давньою історією, високими рейтингами та сильною репутацією робить спробу приєднатися» до хвилі «нашвидкоруч сфабрикованих замовних матеріалів у сумнівних ЗМІ».

«За останні місяці ми спостерігаємо активізацію російських ІПСО. Вони мають за мету дискредитувати українців, які невпинно працюють заради перемоги України: волонтерів, підприємців, благодійників. Прикро констатувати, що навіть поважні медіаресурси, свідомо або піддаючись впливу, стають джерелом хаосу в медіапросторі, що розхитує країну зсередини. Цей рух торкнувся і мене особисто. Я спостерігаю за безглуздим серіалом "Чия обкладинка Максим Кріппа" та мені цікаво, хто в ньому буде наступним моїм "справжнім джерелом грошей"», - сказав бізнесмен. Він підкреслив, що у відкритих офіційних джерелах «без зайвих зусиль можна знайти підтвердження» фактам, які відображають його ділову та інвестиційну діяльність.  

«Я на 20 років старший, ніж був Курченко у той період своєї діяльності, який має на увазі редакція. Я маю більш, ніж 25-річну історію ведення бізнесу, серед яких я майже 10 років успішно реалізую проєкти на міжнародних ринках», - йдеться у коментарі Кріппи. 

Він також повідомив, що його благодійний фонд MK Foundation вже три роки займається матеріально-технічним забезпеченням військових та медиків, і загальна сума допомоги фонду сягнула 889 млн грн, «при цьому мій фонд не збирає донати. На офіційних сторінках фонду в соціальних мережах та на сайті є безліч відео, на яких військові висловлюють щиру подяку. Фонд неодноразово піддавався атакам в медіа, та на його захист ставали саме військові. Тож, мабуть, аби зупинити діяльність Фонду, було здійснено спробу дискредитувати мене, як його засновника та єдине джерело фінансування». 

Крім того, його кіберспортивна організація NAVI, яка є амбасадорами UNITED 24 з 2022 року, представляє Україну на міжнародній арені. За словами бізнесмена, тільки цього року клуб, «який є національною гордістю, здобув 4 перемоги на світових чемпіонатах, де кожен раз піднімає український прапор та закликає міжнародну спільноту донатити на підтримку України». 

Кріппа підкреслив, що він регулярно ухвалює ідеологічні рішення, мотивуючись принципами свідомого громадянина України. «Зокрема у 2022 році я заборонив продавати гру S.T.A.L.K.E.R росіянам та відмовився від російськомовної локалізації всередині гри. В результаті такого рішення обурені російські хакери здійснили безпрецедентну атаку на серверну інфраструктуру компанії та злили в мережу первинні білди розробки, чим змусили нас відкласти реліз і додатково фінансувати розробку. Був навіть влаштований підпал в серверній Празького офіса компанії. Крім того, протягом останніх днів ширяться повідомлення, що на рівні держдуми рф планується заборона S.T.A.L.K.E.R. 2 та впровадження кримінальної відповідальності за її купівлю, оскільки моя компанія підтримує ЗСУ і має чітку проукраїнську позицію. На останок, студія Maincast відмовилася від російськомовних трансляцій з початком вторгнення, а також на постійній основі проводить благодійні збори й активно співпрацює з UNITED 24», - зазначив бізнесмен. 

За словами Кріппи, він розуміє, чому його активність не дає спокою окремим учасникам бізнес-спільноти. Він згадує «різного роду гравців», як-от «великий інвестбанкір», що фігурує у статті «Економічної правди», які звикли «скуповувати державні об’єкти за безцінь» і задається питанням – «скільки вони задонатили особисто на підтримку ЗСУ і яке джерело походження їх власних статків?»

«Це не важко з'ясувати, адже імена цих "великих" добре відомі всім. Тож їм нічого не залишається, окрім як робити відчайдушні спроби дискредитувати тих, хто робить справедливі інвестиції, виконує свої зобов’язання та продовжує працювати заради майбутнього країни. Хочу ще раз зазначити: це не зупинить мене і не змінить мого прагнення інвестувати в Україну та підтримувати її в надскладні часи», - йдеться у заяві бізнесмена. 

Раніше «Детектор медіа» писав про те, що у своєму матеріалі «Новий олігарх чи Курченко-2. Хто такий Максим Кріппа і звідки в нього гроші?» видання «Економічна правда» з посиланням на свої джерела пов’язує «Главком» та медіахолдинг «Економіка+», до складу якого входять видання Delo.ua, «ТОП-100», Wo.mo і Marketing Media Review, з бізнесменом Максимом Кріппою і називає його справжнім власником цих медіаактивів.

Згідно з відкритими даними реєстру, власницею цих видань є колишня директорка з комунікацій міжнародної компанії Noosphere Тетяна Снопко. «Детектор медіа» повідомляв, що наприкінці 2022 року Тетяна стала власницею компаній «Комунікаційний хаб "Економіка"» та «Медіаманія», які ведуть проєкти Delo.ua, «Топ-100», Wo.mo, Marketing Media Review. А у 2023 році вона придбала «Главком».

«ЕП» пише, що Тетяна Снопко не відповіла їм на прохання про коментар: «Відповідаючи на запитання інших ЗМІ, вона заперечувала причетність Кріппи до придбання згаданих медіаактивів».

У коментарі «Детектору медіа» Тетяна Снопко сказала, що є  кінцевою бенефіціаркою і власницею медіабюро Ekonomika+ (сайти delo.ua, mmr.ua, womo.ua та багато івентів) і сайту glavcom.ua.

«Ані Максим Кріппа, ані будь-хто інший не є моїм партнером, інвестором тощо, — сказала Снопко. — Якщо порівнювати результати моєї підприємницької діяльності за 9 місяців 2023 року та 9 місяців поточного року, то чистий прибуток зріс у 14 разів. Тобто я сама здатна інвестувати і виступати партнером».

Фото: Максим Кріппа/сайт Цензор.НЕТ

 

 

 

 

 

 

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
896
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду