EUToday: Росія намагається вплинути на виборчий процес у Румунії

EUToday: Росія намагається вплинути на виборчий процес у Румунії

12 Листопада 2024
566
12 Листопада 2024
11:08

EUToday: Росія намагається вплинути на виборчий процес у Румунії

566
Парламент Румунії доручив дослідити можливість здійснення іноземними державами чи суб'єктами кібератак на держустанови й поширення дезінформації, а поліція розпочала кримінальне розслідування діяльності мережі «тролів» у соцмережах.
EUToday: Росія намагається вплинути на виборчий процес у Румунії
EUToday: Росія намагається вплинути на виборчий процес у Румунії

Росія намагається впливати на виборчий процес у Румунії. Про це повідомляє EU Today з посиланням на румунський телеканал Digi24.

За даними видання, низка організацій та структур вдаються до різних маніпуляцій в інтересах Росії під час виборчої кампанії. Зокрема, Росія сприяє певним політичним силам та підтримує конкретних кандидатів, однак їхні імена не уточнюють. 

Служба розвідки Румунії відстежує діяльність Росії на території країни, зокрема осіб та організацій, які підривають альянс Румунії з Євросоюзом і НАТО. Окрім цього, спецслужби вивчають можливий вплив і з боку інших країн, як-от Китай та Північна Корея.

Парламент Румунії доручив дослідити можливість здійснення іноземцями кібератак на держустанови й поширення дезінформації, а поліція розпочала кримінальне розслідування діяльності мережі «тролів», спрямованої на вплив на громадську думку та формування виборчого наративу.

Перший тур виборів президента в Румунії відбудеться вже 24 листопада, а другий — 8 грудня. Між двома раундами президентських перегонів проведуть парламентські вибори.

Нагадаємо, ще в січні 2024 року голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель висловив думку, що вибори в усьому світі у 2024 році стануть головною ціллю для таких країн, як Росія, що прагнуть поширювати дезінформацію та підривати демократію.

У вересні Міністерство фінансів США ввело санкції проти медіагрупи «Россия сегодня» та її дочірніх компаній, а також проти хакерського угруповання RaHDit через втручання у президентські вибори 2024 року. Під санкції США потрапили головна редакторка RT Маргарита Симоньян, її заступники Єлизавета Бродська та Антон Анісімов, заступник директора англомовного мовлення Андрій Кіяшко, керівник проєктів цифрових медіа Костянтин Калашников та його підлегла Олена Афанасьєва.

У жовтні президентка Молдови Мая Санду, коментуючи попередні підсумки виборів та референдуму в країні, заявила, що злочинні угруповання та іноземні сили «атакували Молдову десятками мільйонів євро, брехнею і пропагандою». Раніше влада Молдови також неодноразово заявляла про спроби «зламу виборів» з боку Росії та підтримуваного ним олігарха Ілана Шора.

Нещодавно американський Інститут вивчення війни повідомив, що російські та прокремлівські діячі розпочали інформаційну операцію з дискредитації перемоги чинної президентки Молдови Маї Санду на виборах.

Фото: Getty Images

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
566
Читайте також
24.07.2023 08:00
Ірина Авраменко
для «Детектора медіа»
2 789
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду