«Схеми»: Олег Татаров з 2014 року щонайменше дев'ять разів літав до Москви

«Схеми»: Олег Татаров з 2014 року щонайменше дев'ять разів літав до Москви

7 Листопада 2024
967
7 Листопада 2024
16:28

«Схеми»: Олег Татаров з 2014 року щонайменше дев'ять разів літав до Москви

967
Журналісти «Схем» провели перехресну перевірку інформації витоків з бази даних про перетини кордону трьох країн — України, Білорусі та Росії.
«Схеми»: Олег Татаров з 2014 року щонайменше дев'ять разів літав до Москви
«Схеми»: Олег Татаров з 2014 року щонайменше дев'ять разів літав до Москви

Журналісти «Схем» (проєкт «Радіо Свобода»), посилаючись дані авіаперельотів, з’ясували, що заступник керівника Офісу президента Олег Татаров щонайменше 9 разів літав у Москву після окупації Криму та вторгнення Росії на Донбас.

Журналісти «Схем» проаналізували та провели перехресну перевірку інформації про поїздки Олега Татарова за допомогою витоків з бази даних про перетини кордону трьох країн — України, Білорусі та Росії. Оскільки після 2014 року авіасполучення між Україною та Росією було зупинене, у більшості поїздок Татаров діставався Москви з Києва через Мінськ.

За даними журналістів, Татаров, який у той період займався адвокатською діяльністю, тричі був у Росії в 2017-му, чотири рази в 2018-му, та двічі – в 2019 році. Востаннє Татаров літав до Росії наступного дня після перемоги Зеленського на виборах президента 21 квітня 2019 року.

Також, як стало відомо «Схемам», Татаров із 2013 року чотири рази їздив до Білорусі і один раз, в 2015-му — до окупованого Криму, в’їхавши з території України.

На прохання прокоментувати свої поїздки до Москви, яке «Схеми» надіслали до Офісу президента, Татаров на час публікації не відповів.

В часи президентства Януковича Татаров був заступником керівника Головного слідчого управління МВС. Під час Революції гідності він часто коментував від імені міністерства події на Майдані, зокрема стверджував, що мітингувальників убивали в потилиці (тобто не міліція, а, наприклад, інші протестувальники), що  викрадення і побиття Тетяни Чорновол могло бути провокацією самої активістки тощо. Тоді ж отримав звання заслуженого юриста України з рук президента Януковича за поданням тодішнього голови МВС Віталія Захарченка.

Після звільнення з правоохоронних органів Олег Татаров займався адвокатською діяльністю. Серед його клієнтів були, зокрема, ексзаступник голови Адміністрації президента часів Януковича Андрій Портнов, олігарх Вадим Новинський та інші. У 2019 Татаров представляв інтереси дружини нападника на Сергія Стерненка і, за даними «Слідства.Інфо», вимагав оголосити Стерненку підозру в умисному вбивстві.

У серпні 2020 року Олег Татаров став заступником керівника Офісу президента. У грудні НАБУ та САП повідомили Татарову про підозру у причетності до корупції. Пізніше за вказівкою Офісу генпрокурора справу передали до СБУ, де її закрили в квітні 2022 року.

У вересні 2023 року журналісти Bihus.Info з’ясували, що на активи Віктора Медведчука «забули» накласти арешт, і їх вже переоформили. Журналісти припускають, що до цього причетний Олег Татаров, буцімто пов’язаний з компаніями, які заволоділи часткою Медведчука.

У лютому 2024-го головна редакторка видання «Українська правда» Севгіль Мусаєва, коментуючи стеження СБУ за редакцією Bihus.Info, сказала, що звітувати перед парламентом щодо цієї справи мають не тільки голова СБУ, але й генеральний прокурор, керівники ДБР і Нацполіції, а також «людина, яка призвела правоохоронну систему до такого колапсу» — Олег Татаров.

Читайте також:

Ілюстрації: «Схеми» 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
967
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду