RSF: Апеляційне слухання у справі монгольської журналістки Унурцецег Наран пройде за зачиненими дверима

RSF: Апеляційне слухання у справі монгольської журналістки Унурцецег Наран пройде за зачиненими дверима

6 Листопада 2024
295
6 Листопада 2024
15:44

RSF: Апеляційне слухання у справі монгольської журналістки Унурцецег Наран пройде за зачиненими дверима

295
«Репортери без кордонів» закликали апеляційний суд забезпечити прозорість розгляду справи та відкрити якомога більшу частину процесу для громадськості.
RSF: Апеляційне слухання у справі монгольської журналістки Унурцецег Наран пройде за зачиненими дверима
RSF: Апеляційне слухання у справі монгольської журналістки Унурцецег Наран пройде за зачиненими дверима

У Монголії апеляційне слухання 7 листопада у справі головної редакторки новинного сайту Zarig Унурцецег Наран проходитиме за зачиненими дверима. Міжнародна організація «Репортери без кордонів» (RSF) вважає, що це створить небезпечний прецедент, який може спричинити більш широке придушення свободи преси в країні.

Монгольський суд у липні цього року визнав журналістку Унурцецег Наран винною у поширенні неправдивої інформації, ухиленні від сплати податків, відмиванні грошей, розголошенні особистих таємниць і незаконному отриманні державної таємниці. Унурцецег, яка заперечує провину, була засуджена до чотирьох років і дев'яти місяців ув'язнення. Суд заявив, що його рішення про проведення судового розгляду в закритому режимі ґрунтується на міркуваннях національної безпеки та захисту конфіденційної інформації неповнолітнього.

У спільній заяві монгольських неурядових організацій зі свободи преси зазначено, що рішення суперечить принципу відкритого, прозорого суду та потенційно може призвести до «непередбачуваності процесу в медіаіндустрії, залякування та сприяння самоцензурі серед журналістів».

«Засудивши репортера до майже п’яти років тюремного ув’язнення в основному за звинуваченнями щодо національної безпеки після закритого судового процесу — і не надавши жодної інформації про докази — Кримінальний суд першої інстанції округу Сухе-Батор створив небезпечний і тривожний прецедент, який міг стримати монгольських журналістів розслідувати теми, що становлять суспільний інтерес.

Ми закликаємо Столичний апеляційний суд у кримінальних справах, який перегляне справу, забезпечити прозорість і відкрити якомога більшу частину процесу для громадськості», — сказав директор Азіатсько-Тихоокеанського бюро RSF Седрік Альвіані. 

Унурцецег Наран є головною редакторкою новинного сайту Zarig. Вона вперше була заарештована у грудні 2023 року за звинуваченнями в поширенні неправдивої інформації та неповазі до суду. Пізніше були висунуті більш серйозні звинувачення. У лютому її відпустили під домашній арешт, перш ніж відправити у в'язницю.

Журналістка відома своїми розслідуваннями, що викривають корупцію та відмивання грошей високопоставлених монгольських посадовців. Раніше проти неї було висунуто щонайменше 16 звинувачень у наклепі. 

Монголія, яка посідає 109 місце зі 180 у Всесвітньому індексі свободи преси RSF за 2024 рік, різко опустилася на 36 позицій з 2020 року. Ситуація зі свободою преси вважається «складною» через часті порушення судових процесів проти журналістів, зростання політичного тиску і корупції серед політичних еліт, які впливають на медіа.

Нагадаємо, нещодавно у В’єтнамі суд засудив журналіста-розслідувача Дуонга Ван Тхая до 12 років ув’язнення за «пропаганду проти держави» більш ніж через рік після його викрадення в Таїланді. 

Фото: RSF

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
295
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду