Дмитро Литвин: «Я думаю, у телемарафоні наявність різних думок забезпечена»

Дмитро Литвин: «Я думаю, у телемарафоні наявність різних думок забезпечена»

31 Жовтня 2024
1182
31 Жовтня 2024
15:57

Дмитро Литвин: «Я думаю, у телемарафоні наявність різних думок забезпечена»

1182
Також радник президента з комунікацій вважає, що в Україні «достатньо різнобарвне медійне життя, де будь-які люди, які хочуть, щоб їхня позиція була представлена, здатні це забезпечити завдяки тому чи іншому медійному ресурсу».
Дмитро Литвин: «Я думаю, у телемарафоні наявність різних думок забезпечена»
Дмитро Литвин: «Я думаю, у телемарафоні наявність різних думок забезпечена»

Радник президента України з комунікацій Дмитро Литвин вважає, що в  телемарафоні «Єдині новини» забезпечена  наявність різних думок. Про це він розповів у подкасті «Медіуми» Вадиму Міському та  Наталії Соколенко. 

За словами Литвина, марафон був створений, щоб жителі різних регіонів могли в будь-який момент отримати повну та «реальну» картину того, що відбувається в країні. 

«Є факт того, що коли, наприклад, відбуваються масовані обстріли, більше людей вмикають марафон, а коли ситуація спокійніша — марафон дивиться менше людей. Це джерело інформації для людей у критичні моменти. І саме тому марафон — це інструмент воєнного часу, який має працювати протягом воєнного часу», — сказав радник президента у відповідь на запитання,  чи потребує марафон переформатування. І додав: «Я чув багато розмов про те, що треба переформатувати, і не так багато розмов про те, як саме. Якщо в когось є бачення, як саме, якщо воно конкретне та конструктивне і може бути реалізоване — поговоримо про конкретні пропозиції»

Він вважає, що марафон має певні недоліки, але їх можуть виправити самі канали-виробники: «Може, щось треба додати, прибрати, але це питання до каналів, як вони це бачать і що можуть зробити. (...) Я хочу наголосити: якщо є пропозиції, що зробити, як змінити, то треба комунікувати це з каналами, щоби канали могли це якось виправити. Мені здається, канали досить відкриті до пропозицій».

На запитання ведучого Вадима Міського щодо незбалансованості представлення в марафоні політиків різних сил, зокрема ігнорування представників фракцій «Європейської солідарності» та «Голосу»,  що зафіксовано в моніторингах «Детектора медіа», Дмитро Литвин відповів, що «потрібно  подивитися на ці дані, чому їх там немає. Поки свіжих даних не бачив». 

«Я думаю, там (у телемарафоні. — Ред.) наявність різних думок забезпечена», — додав Литвин. А також сказав, що представники політичних партій, які не репрезентовані в марафоні, можуть використовувати інші медійні майданчики: «Загалом в Україні достатньо різнобарвне й багате медійне життя, де будь-які люди, які хочуть, щоб їхня позиція була представлена і почута, здатні це забезпечити завдяки тому чи тому медійному ресурсу».

Нагадаємо, як засвідчив моніторинг за квітень — червень 2024 року, з 20 травня, після виходу з телемарафону Суспільного, народні депутати від «Європейської солідарності» більше не з’являлись у випусках «Єдиних новин».

У серпні і вересні представників «Голосу» запрошували лише по одному разу, «Європейська солідарність» не була представлена взагалі. 

У свою чергу Європейська комісія розкритикувала спільний телемарафон «Єдині новини» і заявила, що Україна має працювати над відновленням плюралістичного медіаландшафту. Про це йдеться в комюніке Єврокомісії у зв’язку з презентацією доповіді щодо розширення блоку.

Брюссель висловив занепокоєння щодо фінансування телемарафону з держбюджету і його об’єктивності. Він вважає, що необхідно переглянути, чи марафон справді є «найкращою платформою для забезпечення вільного обміну думками між українцями». Окрім цього, у звіті Єврокомісії звернули увагу на телеканал «Рада», основним завданням якого має стати «поширення інформації про парламентську діяльність, зокрема про роботу представників парламентської опозиції».

Раніше Держдеп США оприлюднив звіт про дотримання прав людини в Україні у 2023 році, де було зазначено, що створення спільного телемарафону «Єдині новини», до виробництва якого не допустили низку «афілійованих з опозиційними партіями» каналів (5 канал, Прямий, «Еспресо»), забезпечує владі «безпрецедентний рівень контролю за теленовинами у праймтайм».

У жовтні голова Комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин повідомив, що Держаудитслужба (ДАСУ) має зауваження до національного телемарафону та назвала його діяльність «умовно ефективною».

Згідно з нещодавнім соціологічним опитуванням Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та Центру Разумкова, близько половини опитаних українців вважають, що єдиний телемарафон наразі є неактуальним. 

Фото: «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1182
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду