Дмитро Литвин: Протидія дезінформації — перший пункт Плану внутрішніх дій, який доручив розробити президент

Дмитро Литвин: Протидія дезінформації — перший пункт Плану внутрішніх дій, який доручив розробити президент

31 Жовтня 2024
2227
31 Жовтня 2024
13:29

Дмитро Литвин: Протидія дезінформації — перший пункт Плану внутрішніх дій, який доручив розробити президент

2227
Драфт Плану внутрішніх дій, який має посилити Україну внутрішньо, може бути представлений за два тижні.
Дмитро Литвин: Протидія дезінформації — перший пункт Плану внутрішніх дій, який доручив розробити президент
Дмитро Литвин: Протидія дезінформації — перший пункт Плану внутрішніх дій, який доручив розробити президент

Вже через два тижні може бути драфт Плану внутрішніх дій, який здатний посилити Україну. До розробки документа долучають представників уряду, парламенту, спеціальних служб, а також громадського сектора. Про це в подкасті «Медіуми» Вадиму Міському та  Наталії Соколенко розповів радник Президента України з комунікацій Дмитро Литвин. 

За його словами, президент доручив розробляти План внутрішніх дій, який має посилити Україну внутрішньо. Це відкрита робота, де готові чути й медійників, і громадські організації.

«Через два тижні ми можемо очікувати на перший драфт документа з Планом. Після цього ми подивимося, як доповідатимуть перший драфт президенту — що він скаже, і тоді стане зрозуміло, яким чином документ буде доведено до фінального варіанту.

Президент визначив певні напрями, які мають бути обов’язковими, а також відповідальних за кожен із них. Загалом координує цей процес секретар РНБО Олександр Литвиненко. Тобто є певна особа, яка координує роботу, і секретар РНБО, за потреби долучають представників уряду, парламенту, громадського сектора, спеціальних служб. Президент поставив завдання створити документ, який буде певним планом. По-перше, який буде зрозумілим людям. По-друге, реалістичним. Він має допомогти зрозуміти, як ми можемо внутрішньо посилитися в найближчі місяці: на що звернути увагу, що нам дасть більше єдності, що сприятиме розвитку внутрішнього виробництва зброї, які питання в обороні потребують термінового розв’язання. Усе буде дуже конкретним», — сказав радник Зеленського.

На запитання ведучої Наталії Соколенко, чи буде врахована позиція громадянського суспільства, Литвин відповів ствердно.

Окрім того, у Плані боротьбу з дезінформацією розглядають як один із пріоритетів. 

«На сьогодні секретар РНБО сформулював цей пункт як “інформаційна твердість”. Це загальна така історія, до якої залучені різні структури, зокрема обидві розвідки — ГУР і Служба зовнішньої розвідки України, а також СБУ. Першим завданням є, звичайно, протидія дезінформації. Другим — щоб діяльність держави була зрозумілою і для нашого народу, і для наших партнерів. Президент визначив, що інформаційний пункт може бути першим, із якого все починається. Якщо люди не розуміють, що відбувається, або якщо партнери не розуміють позицію України, то інші пункти буде складно реалізувати. Отже, робота триває», — розповів Литвин.

Нагадаємо, що під час наради президента з військовими та представниками влади, яка відбулася за підсумками нещодавньої зустрічі Володимира Зеленського з представниками громадянського суспільства, прийняли рішення, що громадянське суспільство залучать до роботи над внутрішнім Планом перемоги.

 23 жовтня Президент України Володимир Зеленський зустрівся з представниками громадських організацій, що працюють у сфері міжнародної політики, адвокації, захисту прав людини, безпеки та оборони. Під час зустрічі йшлося про зовнішній та внутрішній План перемоги. Це була перша широка зустріч президента з діячами громадянського суспільства з початку повномасштабної війни. На ній були присутні представники двох десятків організацій громадянського суспільства.

На зустрічі обговорювалося широке коло питань, зокрема просування Плану перемоги через публічну дипломатію, розвиток власного ВПК, посилення санкцій, зокрема щодо танкерного флоту, повернення полонених, підтримку ветеранів, ротацію військовослужбовців і  рекрутинг, захист демократії, якість урядування.

Фото: «Детектор медіа» 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2227
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду