Правоохоронці склали першу підозру російському археологу за знищення культурної спадщини в Криму, — Євгенія Кравчук

Правоохоронці склали першу підозру російському археологу за знищення культурної спадщини в Криму, — Євгенія Кравчук

24 Жовтня 2024
871
24 Жовтня 2024
23:46

Правоохоронці склали першу підозру російському археологу за знищення культурної спадщини в Криму, — Євгенія Кравчук

871
Окрім правосуддя це означає, що інформація про злочини російських «науковців» буде поширена через Інтерпол, тож їм можна забути про виїзди на наукові семінари й виставки за кордон.
Правоохоронці склали першу підозру російському археологу за знищення культурної спадщини в Криму, — Євгенія Кравчук
Правоохоронці склали першу підозру російському археологу за знищення культурної спадщини в Криму, — Євгенія Кравчук

Українські правоохоронці склали першу підозру російському археологу за злочин проти української культурної спадщини в тимчасово окупованому Криму. 

Про це повідомила народна депутатка, заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційні політики Євгенія Кравчук у фейсбуці

«Складена перша підозра російському археологу за злочин проти української культурної спадщини в Криму! Особливо приємно отримати про це інформацію в день, коли в Ризі успішно пройшов Третій Парламентський Саміт Міжнародної Кримської Платформи — за участі 40 делегацій з усіх куточків світу», — написала Євгенія Кравчук.

Усім відомо, як Росія руйнує, нищить та краде об’єкти культурної спадщини з тимчасово окупованих територій України, зазначила народна депутатка. «Незаконні археологічні розкопки на території Криму — це частина цієї злочинної діяльності. Всі факти таких протиправних розкопок належним чином документуються українськими службами в рамках окремих кримінальних проваджень. Наразі встановлено, що лише на одному об’єкті археологічної спадщини, у період з 2014–2019 рр., визначено збитків на суму понад 200 мільйонів гривень!» — повідомила вона

Кравчук також акцентувала на важливості того, що «зрушилось з місця питання притягнення до відповідальності російських “науковців-археологів”. В одному з проваджень складено підозру у вчиненні злочину проти культурної спадщини України російському “археологу”, який нищить культурну спадщину та самобутність України та українського народу!». Вона пояснила, що окрім правосуддя це означає, що інформація про злочини буде поширена через Інтерпол іноземним правоохоронцям і таким «науковцям» можна забути про виїзди на семінари й виставки за кордон.

Народна депутатка висловила вдячність СБУ, прокуратурі АР Крим та міста Севастополя, які спільно зі слідчими Головного управління Нацполіції в АР Крим та місті Севастополі «роблять дуже важливу справу».

Раніше ми повідомляли, що російська окупаційна влада Криму планує відкрити чоловічий монастир Російської православної церкви на території музею-заповідника «Херсонес Таврійський», який є об'єктом світової спадщини ЮНЕСКО

Після окупації Криму Росією у 2014 році виникли побоювання щодо збереження спадщини музею. У 2015 році повідомлялося, що російська армія залила бетоном ділянку давньої садиби на мисі Херсонес.

У 2021-му окупаційна влада заявила про плани створити комплекс «Новий Херсонес». Його критикували через закріплене в проєкті використання екскаваторів та заливку бетоном у буферній зоні об'єкта ЮНЕСКО. Крім того, повідомлялося, що в рамках цього проєкту росіяни планують створити комплекс штучних водойм та парковку для службового транспорту на 800 квадратних метрів.

У грудні 2022 року співробітниця Інституту археології НАН України Евеліна Кравченко повідомляла, що російські окупанти видали наказ про підготовку до вивезення за межі півострова колекцій чотирьох музеїв Севастополя, зокрема й з Херсонеса Таврійського.

Наприкінці травня 2023 року представництво Президента України в Криму повідомило, що росіяни розграбували музей-заповідник «Херсонес Таврійський» і вивезли до Великого Новгорода нібито на виставку золото Візантії. Натомість у самому Херсонесі влаштували експозицію артефактів, викрадених із заповідника «Кам'яна Могила» під Мелітополем.

Як писав «ДМ», у липні 2023-го Спілка археологів України та Центр національного спротиву повідомили про незаконні розкопки на території Херсонеса та наміри окупантів вивезти 300 тисяч експонатів основного фонду музею.

Читайте також:

Фото: фейсбук-сторінка Євгенії Кравчук

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
871
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Sahar
57 дн. тому
До 2014 року українцпереважали за чисельністю інші національності. Зараз в Криму ні української мови, ні українських церков, на відміну татар. Але всі, чомусь, переймаються лише татарами.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду