В Україні створять державний Реєстр постраждалих від російської агресії дітей

В Україні створять державний Реєстр постраждалих від російської агресії дітей

8 Жовтня 2024
829
8 Жовтня 2024
23:44

В Україні створять державний Реєстр постраждалих від російської агресії дітей

829
Закон «Про основи соціальної захищеності дітей, які постраждали внаслідок повномасштабної збройної агресії Російської Федерації проти України», ухвалений Верховною Радою, також передбачає компенсації дитині за шкоду життю та здоров’ю у зв’язку зі збройною агресією Росії, які будуть здійснюватися за рахунок репарацій та міжнародної фінансової допомоги.
В Україні створять державний Реєстр постраждалих від російської агресії дітей
В Україні створять державний Реєстр постраждалих від російської агресії дітей

Верховна Рада ухвалила Закон «Про основи соціальної захищеності дітей, які постраждали внаслідок повномасштабної збройної агресії Російської Федерації проти України». Про це повідомила співголова парламентської фракції «Європейська солідарність» Ірина Геращенко в телеграмі

За її інформацією,  відповідний законопроєкт №9042-1 у другому читанні підтримали 232 народних депутати. 

Ухвалений закон передбачає створення державного Реєстру дітей, які постраждали від збройної агресії Росії проти України, а також компенсації дитині за шкоду життю та здоров’ю у зв’язку зі збройною агресією Росії, які будуть здійснюватися за рахунок репарацій та міжнародної фінансової допомоги. 

Закон також гарантує надання постраждалій дитині соціальних послуг відповідно до її індивідуальних потреб (психічні та психологічні розлади, насильство, втрата батьків або одного з них, примусова депортація, отримання інвалідності тощо). 

Дітям, які постраждали від сексуального насильства або стали його свідками (очевидцями), гарантується медична і психологічна допомога та необхідні реабілітаційні заходи, а дітям, постраждалим від збройної агресії — надання послуг з оздоровлення та відпочинку. 

Як відомо, станом на 1 червня в Україні за воєнні злочини проти дітей, скоєні під час повномасштабного вторгнення Росії, засудили 31 особу і ще 54 повідомили про підозру. 

Нагадаємо, за даними регіональної директорки у Європі та Центральній Азії дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ Регіни де Домінікіс, які вона оприлюднила у травні, в Україні з початку повномасштабного вторгнення в середньому двоє дітей щодня гинуло або зазнавало поранень.  

«Щонайменше 1 993 дітей в Україні загинуло чи зазнало поранень з часу ескалації війни два роки тому, в середньому дві дитини [зазнавало поранень чи гинуло] щодня», — повідомляла Домінікс. За її словами, йшлося про цифри, перевірені ООН, а справжня кількість жертв, імовірно, є значно більшою.

Крім фізичної шкоди, війна завдає також психологічних травм дітям та шкодить їхньому добробуту, зазначила представниця  ЮНІСЕФ. Майже мільйон дітей в Україні не мають доступу до очного навчання через загрози для їхньої безпеки.

Фото: Getty Images

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
829
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду