Комітет свободи слова пропонує забезпечити онлайн-трансляцію відкритих засідань комітетів Ради
Комітет свободи слова пропонує забезпечити онлайн-трансляцію відкритих засідань комітетів Ради
Комітет з питань свободи слова розглянув до другого читання законопроєкт №11321, в якому запропонував забезпечити онлайн-трансляцію відкритих засідань парламентських комітетів. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив голова Комітету, нардеп Ярослав Юрчишин.
«Під час воєнного стану комітети мають забезпечити онлайн-трансляцію відкритих засідань або розмістити запис протягом 24 годин після закінчення засідання. У мирний час — обов’язково пряма трансляція. Зокрема, Комітет з питань правоохоронної діяльності має проводити відкриті засідання, якщо на розгляді немає питань із державною таємницею», — розповів Юрчишин про пропозиції Комітету.
За його словами, таке регулювання має запобігти випадкам, коли до роботи відомства долучаються депутати з підозрами чи в розшуку. Як повідомлялося напередодні, нардеп Артем Дмитрук, який у серпні незаконно виїхав з України, 7 жовтня в онлайн-режимі голосував на засіданні Комітету з питань правоохоронної діяльності, на якому також були присутні правоохоронці.
Ярослав Юрчишин також зауважив, що в законопроєкті пропонується більш чітке регулювання права журналістів та громадськості дистанційно відвідувати відкриті засідання комітетів у режимі відеоконференції.
Оновлення: Голова Комітету з питань свободи слова у коментарі «Детектору медіа» уточнив, що більшість положень у законопроєкті №11321 залишилися без змін. Окрім пересування працівників медіа під час комендатської години, положення про це зняли до консультацій з ВЦА.
Нагадаємо, 16 липня у Верховній Раді народні депутати у першому читанні ухвалили законопроєкт №11321 про посилення гарантій діяльності медіа, журналістів та громадян на доступ до інформації. Серед іншого проєкт закону дозволяє журналістам вільно пересуватися під час комендантської години, надає нові гарантії позаштатним фіксерам і звільняє онлайн-медіа від відповідальності за коментарі користувачів чи публікації в блогах.
Фото: ВРУ