NGL.media виявили 11 тисяч неякісних консерв для ЗСУ, схвалених лабораторією Міноборони

NGL.media виявили 11 тисяч неякісних консерв для ЗСУ, схвалених лабораторією Міноборони

8 Жовтня 2024
1268
8 Жовтня 2024
09:33

NGL.media виявили 11 тисяч неякісних консерв для ЗСУ, схвалених лабораторією Міноборони

1268
Незалежна експертиза показала, що продукти, які отримували бійці, — непридатні до вживання. Журналісти припускають: або постачальник та виробник брешуть про висновок лабораторії, або в лабораторії його сфальсифікували.
NGL.media виявили 11 тисяч неякісних консерв для ЗСУ, схвалених лабораторією Міноборони
NGL.media виявили 11 тисяч неякісних консерв для ЗСУ, схвалених лабораторією Міноборони

Журналісти NGL.media виявили, що одна з лабораторій Міноборони схвалила поставку в ЗСУ майже 11 тисяч бляшанок тушкованої свинини, непридатної до вживання. Замість м’яса їх наповнили сумішшю сухожиль, шкіри й жирової тканини, йдеться в розслідуванні редакції.

Журналісти отримали від військовослужбовців з Покровського напрямку п’ять бляшанок тушкованої свинини різних виробників та звернулися в незалежну сертифіковану лабораторію, щоб перевірити її якість. NGL.media опитали низку військовослужбовців різних родів військ на різних напрямках фронту, і вони на умовах анонімності теж скаржились на неякісні консерви.

На експертизу відправили тушкованку від ТОВ «Ментеріка». Результати показали, що зразки консерви не відповідають ДСТУ за органолептичними та фізико-хімічними показниками. «Це означає, що такі консерви не можна продавати чи споживати», — пишуть журналісти.

Експерти встановили, що масова частка м’яса з жиром у цих консервах становить лише 22,4%, хоча за стандартом мало б бути не менше 59%. При цьому в ці 22,4% «м’яса» входить і груба сполучна тканина (шкіра, сухожилля, зв’язки тощо), якої там не мало би бути взагалі. Крім того, вміст солі перевищує допустимий. Масова частка жиру в цих консервах становить менше 14% при допустимих 35%. «Таким чином понад 60% вмісту бляшанки складає вода — точніше ріденький бульйон», — підсумовують журналісти

Як ідеться в розслідуванні, в декларації якості виробника на цю поставку вказано, що відповідність ДСТУ схвалила лабораторія військової частини А3466 Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Міністерства оборони України. Це одна з трьох лабораторій Міноборони, які відбирають зразки для аналізу на складах постачальника.

Журналісти припускають, що або компанія-постачальник ТОВ «Трейд Граніт Інвест» разом з виробником ТОВ «Ментеріка» брешуть про позитивний висновок лабораторії Міноборони, або в лабораторії в/ч А3466 сфальсифікували результати досліджень.

Мова йде про партію майже 11 тисяч 525-грамових бляшанок загальною вартістю 1,38 млн гривень.

ТОВ «Ментеріка» заснували у 2021 році. Вона займається виробництвом м’ясних консерв у промисловій зоні Києва. Власником і директором компанії є киянин Володимир Мартиненко. 

У розмові з журналістами Мартиненко сказав, що якість усієї продукції його компанії підтверджена належними експертизами, проте надати ці документи він відмовився. При цьому він наголошує, що «Ментеріка» не має прямих контрактів із ЗСУ. «До нас приїхали [посередники], заплатили гроші, ми дали [тушонку], а далі куди хочуть — туди продають. Я ж не знаю куди вони її продають», — сказав Мартиненко.

Посередником, про яких згадує Мартиненко, є ТОВ «Мейлет Фаст», яка через «Трейд Граніт Інвест» постачає продукти бійцям ЗСУ на Покровському напрямку. Власниця «Мейлет Фаст» Тетяна Білошицька знімає з себе відповідальність за якість консерв. За її словами, «Трейд Граніт Інвест» перед тим, як купувати тушонку, зверталося в Міноборони й отримало позитивний висновок експертизи.

Компанія «Трейд Граніт Інвест» зареєстрована за адресою масової реєстрації. Її власниця Юлія Павліченко відмовилась від коментаря журналістам. Як пише NGL, Павліченко раніше пов’язували з екснардепом Олександром Грановським, оголошеним у 2022 році в розшук за підозрою в махінаціях на Одеському припортовому заводі.

За даними YouControl, Міноборони уклало з «Трейд Граніт Інвест» угоди на майже 7,5 млрд гривень. Створена менше трьох років тому компанія офіційно займається понад 80 видами діяльності, зокрема розвідувальним бурінням, нафтопереробкою і навіть виробництвом панчіх.

Як пишуть журналісти, на початку 2024 року «Трейд Граніт Інвест» відсторонили від постачання продуктів до низки військових частин через виявлений там недовіз харчів на понад 10 млн гривень. Проте вже незабаром компанію терміново повернули, попри невдоволення військових якістю продуктів.

Фото: скриншот з відео NGL.media

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1268
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду