У Львові суд знову не зміг обрати запобіжний захід Остапу Стахіву
У Львові суд знову не зміг обрати запобіжний захід Остапу Стахіву
Галицький районний суд Львова втретє не зміг обрати запобіжний захід блогеру та псевдоактивісту Остапу Стахіву через клопотання про відвід судді. Про це повідомляє «Суспільне. Львів».
Остап Стахів подав клопотання про відвід судді. Суд оголосив про перерву.
«Оскільки в нас підозрюваний подав заяву про відвід судді, тоді роз'яснюю всім учасникам, що продовжувати ми розгляд не можемо. На цьому в сьогоднішньому судовому засіданні оголошується перерва», — заявив суддя.
Як повідомляє Hromadske, згідно з положенням про безплатну правову допомогу, Стахіву призначили адвоката — Володимира Яцишина.
Однак підозрюваний відмовився від нього, сам адвокат також оголосив про відмову від захисту Стахіва, оскільки він має двох адвокатів.
Як зазначають медійники, на суд 30 вересня Остап Стахів прийшов зі своїми прихильниками, разом вони цькували журналістів, які також прийшли на засідання. Стахів показував своє псевдопосвідчення журналіста та порівняв себе з дисидентами.
«Хмара, Калинець, Стус. Це були політично переслідувані вʼязні… Вони (правоохоронці — ред.) прийшли до мене до хати, щоб вручити дві підозри. Це брехуни й обманники. До мене приходить помста за те, що вони програли мені справу в Києво-Печерському суді. Це помста за те, що я говорю правду», — заявив Стахів.
Один із представників захисту, Михайло Магарський, який разом з підозрюваним не прийшов на два попередні засідання, подав клопотання про ознайомлення з матеріалами засідань.
Нагадаємо, 27 вересня суд з обрання запобіжного заходу львівському блогеру та псевдоактивісту Остапу Стахіву вдруге перенесли через відсутність підозрюваного.
25 вересня працівники СБУ та Нацполіції провели обшуки в Остапа Стахіва. Також СБУ провела обшуки в низки його соратників — Дмитра Вратіла, Наталії Реган та співорганізатора псевдожурналістських курсів у Києві Жана Новосельцева, який 26 липня цього року вийшов із СІЗО під заставу у 242 тис. гривень.
Того ж дня Стахіву оголосили підозру. Йому інкримінують поширення інформації про розташування ЗСУ та шахрайство (ч. 2 ст. 114-2, ч. 1, 2 ст. 190 КК України).
Галицький районний суд Львова переніс обрання запобіжного заходу на 27 вересня через те, що підозрюваний не з'явився на засідання 25 вересня. За словами прокурорів, повістку Стахіву було вручено, але він відмовився розписуватися в цьому, пояснивши, що погано почувається і потребує адвоката.
Як повідомляв «ДМ», у липні 2023 року Стахів оголосив про відкриття «курсів журналістики». Після завершення 21-денного платного курсу учасникам обіцяли видати посвідчення журналіста міжнародного зразка.
Вже цього року в липні Стахів зареєстрував «Львівську професійну спілку журналістів». За тією ж адресою зареєстрована й низка інших організацій Стахіва: ГО «Ідея нації», «Народне телебачення», «Народний журналіст», «Об’єднання правозахисників України» та інші.
Остап Стахів став широко відомим на початку пандемії коронавірусу, коли публічно на своїх сторінках у соцмережах заявляв, що ковіду не існує, а пандемія — це вигадка. Також Стахів поширював різні теорії «всесвітньої змови», організовував пікети проти вакцинації і збирав гроші для своїх акцій, називаючи себе керівником незареєстрованої організації «Права людини».
На початку листопада 2021 року депутати Львівської міської ради та низка депутатів Верховної Ради звернулись до СБУ через антивакцинаторську діяльність Стахіва.
16 листопада 2021 року СБУ провела обшуки в помешканні Стахіва, пізніше йому повідомили підозру у вчиненні дій, спрямованих на повалення конституційного ладу та захоплення державної влади.
1 грудня 2021 року Стахів вийшов із СІЗО після внесення застави в майже 1 млн гривень.
29 грудня Стахів вийшов із Львівської обласної психіатричної лікарні, де перебував протягом 30 днів, а вже наступного місяця його визнали осудним за результатами психіатричної експертизи.
Фото: Остап Стахів / фейсбук