Медіа відповідальні за виживання суспільства, — учасники National Media Talk

Медіа відповідальні за виживання суспільства, — учасники National Media Talk

20 Вересня 2024
807
20 Вересня 2024
16:37

Медіа відповідальні за виживання суспільства, — учасники National Media Talk

807
Медійники — про те, яку роль медіа відіграють у стійкості суспільства.
Медіа відповідальні за виживання суспільства, — учасники National Media Talk
Медіа відповідальні за виживання суспільства, — учасники National Media Talk

20 вересня на National Media Talk 2024 відбулась дискусія на тему «Відповідальність медіа за стійкість суспільства: медіа як четверта влада». В її межах поговорили про те, чи несуть медіа в умовах відсутності політичного процесу відповідальність за відтворення реальних очікувань суспільства, підтримку стійкості та формування візії майбутнього країни та чи справляються медіа з цим завданням.

Головна редакторка ZN.ua Юлія Мостова сказала, що саме медіа зараз, коли в країні є політичний процес без виборів, відповідальні за те, як країна житиме завтра і яке майбутнє будуватиме наше суспільство.

 

Юлія Мостова

«Ми звикли вважати, що хтось десь розумніший, старший і відповідальніший. Ні, ми — ті, хто відповідальний за нашу країну. Тому що ми зараз заміняємо політичні партії в нашій країні, контролюючи та висвітлюючи помилки не тільки у використанні бюджету, а й правові, а й інтелектуальні, — сказала Юлія Мостова. — І ми маємо діяти усвідомлено [...] Бо колись ця війна закінчиться, і на тій території, яка в нас залишиться, треба буде створювати якісно нову, з іншими інституціями та пріоритетами. Ми маємо перезапустити модерну державу. І наша відповідальність — і інформація, і розслідування, і знаходження нових людей, тому що старі партії не працюють, а нові в такому стані, що вони ще нездатні працювати. Ми, медіа, дорослі, і самі ми відповідальні»

 

Юлія Мостова та Ольга Айвазовська

А на запитання модераторки панельної дискусії Ольги Айвазовської про те, як висвітлювати важливі теми так, щоб не нашкодити країні у війні, Юлія Мостова сказала: «Зараз редакційна політика — це хендмейд. У кожній ситуації рішення треба приймати окремо, і це непросто». 

Головна з проблем, каже Ольга Айвазовська, що медіа мають пояснити суспільству важливість мобілізації, але через те, що ця тема — дуже непопулярна, медіа часто вдаються лише до висвітлення історій з неправомірним поводженням працівників ТЦК. Відтак вона звернулась до Дмитра Лиховія з питанням про те, як дотримуватися балансу в цій темі.

  

Дмитро Лиховій

«Медіа в наш час, коли суспільна думка та громадські настрої у вигляді синусоїди — зараз більш-менш, бо є курська операція і Покровськ притих, — тримають кукуху суспільства, яке потребує психологів, — сказав Дмитро Лиховій. — Я виходжу з того, що медіа мають бути свідомими, що медіа говорять непопулярні речі. Але це можуть собі дозволити не всі, тому що тоді не буде монетизації, самоокупності, і далеко не всі мають гранти. [...] У медіа тут роль величезна. І я не знаю, як це все узгодити з відсутністю грошей та недофінансування».

Христина Коціра з Hromadske також продовжила говорити про складні теми, які повинні опрацьовувати медіа. На прикладі Hromadske вона розповіла про те, що видання продовжує робити репортажі з фронту, хоча їхня популярність сильно впала. Проте, вважає Христина Коціра, обов’язок медіа — нагадувати суспільству про тих, завдяки кому ми зараз спокійно живемо.

Христина Коціра

«Відмежування авдиторії від тем війни величезне. Якщо на початку війни репортаж із фронту збирав 2-3 млн переглядів, то зараз — ледь 100-200 тисяч. Курськ — бо це щось новеньке — 500 тисяч. Багато українців кажуть, що перемога  — це кордони 1991 року, але опитування показують дещо інше. Є прірва між цивільними, військовими, тими, хто втратив когось, і тими, хто нікого не втратив. Завдання і місія медіа — цю прірву зменшувати», — сказала Христина Коціра.

Ольга Айвазовська її підтримала фразою про те, що медіа мають пояснити українцям, що території не є важливі, важлива державність та суб’єктність. І саме в цьому роль медіа є ключовою, сказала вона.

Нагадаємо, National Media Talk 2024 19 вересня відкрила посолка США Бріджит Брінк, яка наголосила на важливості медіа та неприйнятності тиску на журналістів. У перший день на заході також виступив керівник Інституту фронтиру Євген Глібовицький, який зокрема зазначив, що в майбутньому на медіабізнес в Україні серйозно вплине демографічна криза. Другий день конференції розпочався з промови надзвичайного і повноважного посла України Вадима Пристайка, який наголосив на важливості медіа в дипломатії держави.

National Media Talk (NMT) 2024 — конференція медійників з усієї країни, які ведуть дискусії про свободу слова, трансформації на медіаринку та виклики в умовах війни.  Організатори заходу — Internews, USAID, «Національна організація медіа».

Всі фото Максима Поліщука / «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
807
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду