Телеканал «Дім» транслюватиме історії загиблих українців, зібрані на платформі пам’яті «Меморіал»
Телеканал «Дім» транслюватиме історії загиблих українців, зібрані на платформі пам’яті «Меморіал»
Телеканал «Дім» почав транслювати короткі ролики з опублікованими на платформі пам’яті «Меморіал» історіями військових, цивільних, дітей, чиє життя обірвалось через війну Росії проти України. Їх транслюватимуть щоранку о 9:00 під час загальнонаціональної хвилини мовчання. Про це повідомила пресслужба мовника.
В інтерв’ю інформаційно-пізнавальному проєкту «Ранок Вдома» на телеканалі «Дім» співзасновниця платформи пам’яті, журналістка Лєра Лауда розповіла, що за допомогою цих відео команда прагне розповісти історію людини — про те, якою вона була поза війною, які цінності сповідувала, що любила, про що мріяла, чим цікавилась тощо.
«Нам важливо пам'ятати. Хочеться, щоб ці люди не перетворювались на цифри, які з часом стираються. Щоб пам'ять про них жила, тому що це про нашу національну безпеку. Коли ми забуваємо історію, то стається те, що стається. Зараз ми свідки цього», — пояснила Лєра Лауда.
Зараз у пріоритеті платформи — робота з анкетами, які заповнюють рідні загиблих. Команда оприлюднила вже майже 8000 історій. Щодня на платформі з'являється по 10 публікацій. Від подачі анкети до публікації минає приблизно два місяці.
«Будь-хто з родини, але бажано, щоб це була мама або дружина, може зайти на сайт "Меморіалу", знайти цей лінк та заповнити анкету. Далі команда його опрацьовує, виписує історію, зв'язується повторно з рідними й публікує матеріали. Тобто вони зачитують історію, яку написали, і узгоджують цей текст з рідними. Так, для нас це дуже важливо, щоб всі історії, які вийшли, вони, по-перше, були написані зі згоди рідних. По-друге, щоб вони були погоджені рідними. Важлива для нас річ, коли рідні деяких загиблих звертаються повторно, бо дозбирали ще коментарі, спогади від друзів, колег. Рідні просять доповнити цю історію, а потім ми робимо QR-код, який розмістимо на пам'ятнику, аби знати ці історії. Таких випадків вже багато», — поділилася Лєра Лауда.
Співзасновниця платформи також розповіла про співпрацю з різними майданчиками задля поширення пам’яті про загиблих героїв. За її словами, «Дім» став першим телеканалом, який почав транслювати ролики «Меморіалу» в ефірі.
Нагадаємо, платформа пам’яті «Меморіал» розпочала свою роботу у березні 2022 року. Проєкт прагне створювати нову культуру пам’яті про загиблих в Україні.
Так, у березні цього року «Меморіал» презентував спецпроєкт «Люди, які працюють зі смертю», який містить сім особистих досвідів тих, хто у своїй роботі, службі чи волонтерській діяльності щодня стикається з трагедією втрати. Хтось із них і до повномасштабної війни працював зі смертю, а хтось кардинально змінив фах після 24 лютого 2022 року.
Раніше «Меморіал» спільно з регіональними медіа й авторами з різних міст України також створив спецпроєкт про життя на військових цвинтарях, який розповідає історії українських Героїв і їхніх родин. Проєкт, який складається з серії фоторепортажів, автори назвали «Відвези мене туди, де тато спить». Він охоплює п'ять міст, сім кладовищ і 15 історій сімей, які втратили на війні своїх рідних.
Фото: «Дім»