Микита Потураєв вважає, що вимкнення телеграму може бути єдиною можливістю повпливати на його роботу в Україні
Микита Потураєв вважає, що вимкнення телеграму може бути єдиною можливістю повпливати на його роботу в Україні
В України немає та не буде ресурсів для врегулювання діяльності месенджера «Телеграм», оскільки такі дії не в юрисдикції влади. Таку думку висловив голова Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики, депутат від партії «Слуга народу» Микита Потураєв в інтерв'ю для «РБК Україна».
«Ресурсів немає на регуляцію. І не буде. І можливості немає і не буде, бо це не в нашій юрисдикції. Це стосується будь-яких соцмереж. Що буде, якщо ми ніяк не будемо звертати уваги на ці загрози, — не буде України. Тому що ні про яку інформаційну гігієну ми говорити не можемо», — сказав Потураєв.
Нардеп вважає, що єдиним рішенням у цій ситуації може бути вимкнення соцмережі, як це було у випадку з нині забороненими «Вконтакте» та «Одноклассниками». Для цього в України є технічна можливість.
«Коли у тебе 80% населення користується немодерованою соцмережею, причому принципово немодерованою, керівництво якої не вступає в комунікацію з твоєю державою, по якій достатньо доказів, що вона залишається афілійованою з Росією, під впливом російських спецслужб, це велика помилка, яка, повторю, буде дорого коштувати», — сказав нардеп і додав, що можна написати «достатньо простий законопроєкт», згідно з яким платформи контактують з представниками з України, або ж держава їх закриває.
Нагадаємо, 25 березня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №11115 «Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання діяльності платформ спільного доступу до інформації, через які поширюється масова інформація». У документі, зокрема, пропонується врегулювати роботу телеграму в Україні.
Ініціатор законопроєкту, народний депутат від фракції «Європейська солідарність» Микола Княжицький, зауважував, що в ньому йдеться не про блокування телеграму, а про те, щоб «запровадити для сервісів, через які поширюється масова інформація, приблизно таке саме регулювання, яке встановлено законодавством для платформ типу ютубу».
Згідно з дослідженням ІМІ, найпопулярніші в українському сегменті телеграм-канали поширюють фейки та маніпулюють на темі мобілізації, яка є чутливою для українців. Крім того, анонімні телеграм-канали поширюють фейки в тіктоку для залучення аудиторії.
Утім, телеграм в Україні є настільки популярним, що українське суспільство фактично стало «заручником» цього застосунку. А на основі анонімних телеграм-каналів існує ціла інформаційна «армія» для війни з внутрішніми опонентами чинної влади або її критиками. Все дійшло до того, що ці анонімні телеграм-канали влаштовують «розіграші» професійним журналістам і вважають себе конкурентами журналістів.
Окрім цього, у березні в Держдумі РФ визнали, що Telegram співпрацює з російськими «силовиками» та спецслужбами. Заступник секретаря РНБО Сергій Демедюк вважає, що російські спецслужби контролюють телеграм і мають доступ до його акаунтів.
Нещодавно представник ГУР Міноборони Андрій Юсов під час публічного обговорення законопроєкту №11115 також сказав, що Telegram активно та швидко взаємодіє зі спецслужбами Росії, а звернення України до платформи залишаються безрезультатними. За його словами, Telegram продовжує ігнорувати звернення України щодо контенту певних каналів, що дає додаткові можливості ворожим інформаційним операціям.
Читайте також:
- Телеграм: найпоширеніші міфи про платформу
- Чому й навіщо українське суспільство зробили заручником російського телеграму?
- Зручність чи небезпека: що не так із месенджером Telegram
Фото: Владислав Мусієнко