«Репортери без кордонів» розблокували доступ до кількох європейських медіа, які цензуруються в Росії
«Репортери без кордонів» розблокували доступ до кількох європейських медіа, які цензуруються в Росії
«Репортерам без кордонів» (RSF) у межах операції Collateral Freedom вдалося обійти заборону та відновити доступ до кількох європейських медіа, які Росія заблокувала на своїй території. Про це повідомили на сайті RSF.
Серед розблокованих ресурсів — сайти франко-німецького суспільного каналу Arte, латвійської громадської медіагрупи Latvijas sabiedriskais medijs і словацької газети Dennik N. Інші європейські видання, які підпадають під дію обмежень Кремля з 25 червня, також стануть доступні в Росії завдяки Collateral Freedom, анонсували в міжнародній організації.
«Ми пишаємося тим, що дозволили незалежним медіа обійти цензуру Кремля і таким чином запропонувати громадськості в Росії доступ до надійних внутрішніх і міжнародних новин. Операція Collateral Freedom, яка відкрита для всіх надійних медіа, захищає журналістику, якій кидає виклик російська пропагандистська машина», — прокоментував директор із адвокації та допомоги RSF Антуан Бернар.
Окрім цього, RSF повернула в мережу власний вебсайт, на який Кремль наклав санкції, ймовірно, через запуск організацією супутникового пакету «Свобода» для доступу російськомовної аудиторії до незалежних новин.
Операція Collateral Freedom дає змогу обійти онлайн-цензуру не лише в Росії, а й у Білорусі, Китаї, Ірані та інших країнах, а також забезпечує доступ до понад ста медіа. Операція полягає у створенні сайтів-дзеркал для заблокованих медіа, які оновлюються в режимі реального часу та адреси яких неможливо заблокувати.
Нагадаємо, 25 червня МЗС Росії оголосило, що в країні заблокують доступ до сайтів та медіаресурсів 81 видання з країн Євросоюзу, зокрема з Німеччини, Франції, Іспанії, Італії, Чехії, Швеції, Польщі та Фінляндії, а також загальноєвропейських медіа. Серед них — Der Spiegel, El Mundo, El Pais, La Stampa, La Repubblica, Helsingin Sanomat, Le Monde, Agence France-Presse, Politico, Euobserver, литовське агентство LRT, естонська версія порталу Delfi, держтелерадіокомпанія ORF з Австрії та інші.
Таке рішення ухвалили у відповідь на блокування на території ЄС сайтів пропагандистського Voice of Europe, російського держагентства «РИА Новости», а також видань «Известия» та «Российская газета», яке вступило в дію 25 червня.
В Євросоюзі засудили «абсолютно необґрунтоване» рішення російської влади. При цьому ЄС не зміг висловити свій осуд від імені всіх 27 країн-членів — через позицію Угорщини. Тож заяву було опубліковано від імені високого представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозепа Борреля.
Фото: RSF