Війна, яку телеграм-канали оголошують професійним медіа — це не нормальний інформаційний простір, — Трощинська
Війна, яку телеграм-канали оголошують професійним медіа — це не нормальний інформаційний простір, — Трощинська
Відома українська журналістка та медіаменеджерка Тетяна Трощинська вважає, що війна, яку телеграм-канали оголошують професійним медіа, — це не нормальний інформаційний простір, а щодо нинішніх обмежень, то навіть марафон не є нормальним інформаційним простором. Про це вона розповіла в інтерв'ю «Українській правді».
За її словами, свобода слова і свобода медіа — та цінність, за яку, напевно, доведеться боротися завжди всім поколінням. Тому що, на жаль, будь-яка влада завжди намагатиметься обмежити свободу слова.
«Те, що стосується нинішніх обмежень, то навіть марафон, який ми з вами згадували, це ж не є нормальний інформаційний простір. Війна, яку телеграм-канали оголошують професійним медіа це не є нормальний інформаційний простір. Те, що президенту чи його команді не подобаються українські журналісти і вони не дуже хочуть давати пресконференції або виходити на зустрічі зі ЗМІ, це не є нормальна робота. Я не можу сказати, що це найбільш загрозлива ситуація, яка була протягом цих років незалежності, але загроза є», — каже медіаменеджерка.
Трощинська додала, що можна намагатися пояснювати аудиторії відмінності між живими журналістами, які працюють за стандартами, і такими помийками, як анонімні телеграм-канали.
«Якби якась частина органів державної влади або всі в один день вийшли з телеграму, це була б помітна акція. Але вони не можуть цього зробити, тому що мислять електорально. Тому що думають, що вони цю аудиторію потім конвертують у якийсь капітал на виборах.
Єдине, що я можу зробити як журналістка, це говорити аудиторії про ці можливі мотиви, і тоді вона, хоча б якась частина людей, розумітиме, навіщо це робиться», — наголосила журналістка.
Також вона підкреслила, що робота українських журналістів під час цієї війни засвідчила, що «ми показуємо зло як зло, порушення міжнародного права як порушення міжнародного права, а не інші точки зору».
«Мені здається, це важливий поворотний момент для усієї журналістики в демократичних країнах. Чому? Тому що по всьому світу в журналістиці тренд поляризації набув просто небачених масштабів і в цьому поляризованому суспільстві утворюються острівці "альтернативних правд".
Але факти завжди є фактами: порушення прав людини завжди є порушенням прав людини, злочин завжди є злочином, убивство завжди є вбивством, напад завжди є нападом, викрадення дітей є викраденням дітей, геноцид є геноцидом. І в цьому наш ключовий урок», — сказала Тетяна Трощинська.
Нагадаємо, що за весь час після прийняття закону «Про медіа» Нацрада з питань телебачення та радіомовлення зареєструвала 466 онлайн-медіа. Серед зареєстрованих онлайн-медіа наразі є 19 телеграм-каналів.
Читайте також:
- Андрій Юсов: Телеграм активно та швидко взаємодіє зі спецслужбами Росії. Звернення України до платформи залишаються безрезультатними
- Російські пропагандисти за рік втратили сотні тисяч підписників у телеграмі, — ЗМІ
- Катерина Коберник: «Телеграм — це лише надбудова, що використовує роботу журналістів»
- В Україні на основі анонімних телеграм-каналів сформована інформаційна «армія» для війни з внутрішніми опонентами чинної влади або її критиками
- Чому й навіщо українське суспільство зробили заручником російського телеграму?
- «Розіграші» анонімних ТГ-каналів: що не так?
Фото: фейсбук Тетяни Трощинської