У Білорусі журналіста Ігоря Карнея відправили у Шкловську колонію

У Білорусі журналіста Ігоря Карнея відправили у Шкловську колонію

27 Червня 2024
299
27 Червня 2024
17:35

У Білорусі журналіста Ігоря Карнея відправили у Шкловську колонію

299
Карнея вже помістили у відділення карантину і протягом місяця буде направлено до одного з відділень колонії
У Білорусі журналіста Ігоря Карнея відправили у Шкловську колонію
У Білорусі журналіста Ігоря Карнея відправили у Шкловську колонію

У Білорусі до Шкловський колонії No17 відправили засудженого за професійну діяльність до трьох років позбавлення волі журналіста Ігоря Карнея, повідомляє Білоруська асоціація журналістів. 

Зараз його помістили у відділення карантину і протягом місяця буде направлено до одного з відділень колонії.

«Колишні в'язні відзначають, що у Шкловській колонії ставлення до політв'язнів досить жорстке. А ще часто згадують політв’язня Вітольда Ашурка, який загинув 21 травня 2021 року в ПК-17 за нез’ясованих обставин. Офіційна причина — зупинка серця, але в колонії кажуть, що його сильно побили. Про випадки побиття ув'язнених часто згадують ті, хто вийшов зі Шкловської колонії», - йдеться у повідомленні Білоруської асоціації журналістів.

Загалом у цій установі перебуває близько тисячі засуджених. За даними правозахисників, 102 з них були засуджені за політичними мотивами.

Серед них – правозахисник Володимир Лабкович, активіст незалежної профспілки Ігор Мінц, культурний менеджер, засновник і колишній директор сайту «Арт Сядзіба» Павло Білавус.

Також є журналісти – Євген Меркіс, Павло Падабед, Дмитро Лукша, Андрій Фамін.

Нагадаємо, що журналіста-фрілансера Ігоря Карнея  затримали після обшуку в його квартирі 17 липня 2023 року. Під час обшуку силовики вилучили комп'ютер та інші цифрові носії інформації, а родичам спочатку повідомили, що його затримали на 10 діб. Однак через кілька днів Карнею пред'явили звинувачення і його перевели з СІЗО на Окрестіна в СІЗО №1 Мінська.

Про те, що стало причиною затримання і в чому саме звинувачують журналіста, стало відомо лише після початку суду.

Тоді провладні ЗМІ писали, що причиною стала співпраця Карнея з громадською організацією «Білоруська асоціація журналістів». У 2023 році рішенням КДБ її визнали «екстремістською організацією».

22 березня 2024 року суддя Мінського міського суду Сергій Кацер визнав журналіста винним за ч.3 ст.361-1 ККУ (участь в екстремістському формуванні). Ігоря Карнея засудили до трьох років позбавлення волі в колонії загального режиму та штрафу в розмірі 500 базових одиниць.

Засуджений журналіст намагався оскаржити цей вирок у Верховному суді, але суд залишив рішення суду першої інстанції без змін, а апеляційну скаргу – без задоволення.

Ігор Карней не погодився з низкою звинувачень. В останньому слові перед оголошенням вироку суду він наголосив, що працює в журналістиці майже 40 років і завжди керувався професійними стандартами. Що у своїй творчості він намагався бути об’єктивним і писати правду.

Фото: «Радіо Свобода» 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
299
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду