У Білорусі журналіста Ігоря Карнея відправили у Шкловську колонію
У Білорусі журналіста Ігоря Карнея відправили у Шкловську колонію
У Білорусі до Шкловський колонії No17 відправили засудженого за професійну діяльність до трьох років позбавлення волі журналіста Ігоря Карнея, повідомляє Білоруська асоціація журналістів.
Зараз його помістили у відділення карантину і протягом місяця буде направлено до одного з відділень колонії.
«Колишні в'язні відзначають, що у Шкловській колонії ставлення до політв'язнів досить жорстке. А ще часто згадують політв’язня Вітольда Ашурка, який загинув 21 травня 2021 року в ПК-17 за нез’ясованих обставин. Офіційна причина — зупинка серця, але в колонії кажуть, що його сильно побили. Про випадки побиття ув'язнених часто згадують ті, хто вийшов зі Шкловської колонії», - йдеться у повідомленні Білоруської асоціації журналістів.
Загалом у цій установі перебуває близько тисячі засуджених. За даними правозахисників, 102 з них були засуджені за політичними мотивами.
Серед них – правозахисник Володимир Лабкович, активіст незалежної профспілки Ігор Мінц, культурний менеджер, засновник і колишній директор сайту «Арт Сядзіба» Павло Білавус.
Також є журналісти – Євген Меркіс, Павло Падабед, Дмитро Лукша, Андрій Фамін.
Нагадаємо, що журналіста-фрілансера Ігоря Карнея затримали після обшуку в його квартирі 17 липня 2023 року. Під час обшуку силовики вилучили комп'ютер та інші цифрові носії інформації, а родичам спочатку повідомили, що його затримали на 10 діб. Однак через кілька днів Карнею пред'явили звинувачення і його перевели з СІЗО на Окрестіна в СІЗО №1 Мінська.
Про те, що стало причиною затримання і в чому саме звинувачують журналіста, стало відомо лише після початку суду.
Тоді провладні ЗМІ писали, що причиною стала співпраця Карнея з громадською організацією «Білоруська асоціація журналістів». У 2023 році рішенням КДБ її визнали «екстремістською організацією».
22 березня 2024 року суддя Мінського міського суду Сергій Кацер визнав журналіста винним за ч.3 ст.361-1 ККУ (участь в екстремістському формуванні). Ігоря Карнея засудили до трьох років позбавлення волі в колонії загального режиму та штрафу в розмірі 500 базових одиниць.
Засуджений журналіст намагався оскаржити цей вирок у Верховному суді, але суд залишив рішення суду першої інстанції без змін, а апеляційну скаргу – без задоволення.
Ігор Карней не погодився з низкою звинувачень. В останньому слові перед оголошенням вироку суду він наголосив, що працює в журналістиці майже 40 років і завжди керувався професійними стандартами. Що у своїй творчості він намагався бути об’єктивним і писати правду.
Фото: «Радіо Свобода»