Верховний суд скасував догану Вищої ради правосуддя судді, який затягував розгляд справи Гонгадзе

Верховний суд скасував догану Вищої ради правосуддя судді, який затягував розгляд справи Гонгадзе

21 Червня 2024
1506
21 Червня 2024
23:56

Верховний суд скасував догану Вищої ради правосуддя судді, який затягував розгляд справи Гонгадзе

1506
Скаргу на суддю Голубицького ще 2021 року подала тодішня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.
Верховний суд скасував догану Вищої ради правосуддя судді, який затягував розгляд справи Гонгадзе
Верховний суд скасував догану Вищої ради правосуддя судді, який затягував розгляд справи Гонгадзе

Велика палата Верховного Суду скасувала рішення Вищої ради правосуддя від 26 липня 2021 року про догану судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду Станіславу Голубицькому. Останнього три роки тому вирішили на кілька місяців залишити без доплат через затягування розгляду справи вбивства журналіста Георгія Гонгадзе, повідомляє ZN.ua із посиланням на  постанову ВП Верховного Суду від 13 червня 2024 року.

У Верховному суді також вирішили стягнути з бюджетних асигнувань ВРП 1 211 грн 20 копійок на відшкодування судового збору. 

«Постанова набирає законної сили з дати її прийняття, є остаточною та оскарженню не підлягає», – цитує видання постанову ВП Верховного Суду. 

ZN.ua нагадує, що скаргу на Голубицького ще 2021 року подала тодішня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. На той момент розгляди провадження тривав вже четвертий рік, пише видання, натомість Комітет міністрів Ради Європи закликав Україну якомога швидше завершити розгляд ще 2020 року. 

Зазначається, що Денісова стверджувала, що суддя у справі не виконує обов'язки щодо своєчасного розгляду справи. Тоді Вища рада правосуддя погодилася, що в справі Гонгадзе не дотрималися принципу закону, який передбачає, що це повинно бути зроблено «в розумний термін».

У колегію під головуванням Голубицького справа, яку довелось починати заново, бо розгляд не завершили до реформи 2017 року, потрапила у 2018 році. Відтоді засідання призначалися всього 21 раз. 

«Суд пішов до нарадчої кімнати 17 червня 2021, а проголосив своє остаточне рішення 2 липня. Таким чином, справу розглядали понад три роки після визначення складу колегії. В цілому ж матеріали перебували в Верховному Суді понад 5 років», - йдеться у публікації. 

При цьому у Вищій раді правосуддя, підкреслюють журналісти, теж звернули увагу на те, що процес затягували - зокрема адвокати вже засудженого до довічного ув’язнення Олексія Пукача. Однак суддя Голубицький цьому не завадив. 

Журналіст, засновник інтернет-видання «Українська правда» Георгій Ґонґадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі в Київській області було виявлено обезголовлене тіло, яке, за висновками експертів, могло належати йому.

У 2009 році в Київській області було знайдено рештки черепа, які, за даними експертизи, належать Георгію. Згодом з’ясувалося, що Георгія Ґонґадзе викрали співробітники міліції та вбили в ніч на 17 вересня.

За вбивство Ґонґадзе засуджено до довічного ув’язнення колишнього керівника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача, вирок якому набув чинності в січні 2016 року. У липні 2021 року Верховний Суд залишив Пукача за ґратами довічно.

Засуджено до різних строків позбавлення волі колишніх співробітників міліції Миколу Протасова (13 років позбавлення волі, помер у тюрмі), Валерія Костенка та Олександра Поповича (12 років позбавлення волі), чиї вироки набули чинності в березні 2008 року.

Замовників убивства Георгія Ґонґадзе досі не знайдено та не притягнуто до відповідальності, хоча це обіцяли зробити всі президенти та всі очільники МВС і ГПУ.

У 2020 році Комітет Міністрів Ради Європи (КМРЄ) закликав владу України якнайшвидше завершити касаційне провадження у справі.

Фото: з відкритих джерел

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1506
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду