Карандєєв: Повертаємо наглядову раду в Укрінформ як інструмент державного контролю
Карандєєв: Повертаємо наглядову раду в Укрінформ як інструмент державного контролю
Тимчасовий виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв під час години запитань до уряду у Верховній Раді повідомив, що в інформагентстві Укрінформ з'явиться наглядова рада. Про це повідомляє Суспільне.
За його словами, закон про іномовлення передбачає, що Національне Інформаційне Агентство Укрінформ повинно мати наглядову раду.
Очільник МКІП також нагадав, що понад рік тому було ухвалено рішення, яким у статуті агентства ліквідували цей контрольно-наглядовий орган.
«Наразі ми розробили нову редакцію статуту і повертаємо наглядову раду в Українформ як інструмент державного контролю. Сподіваюся, що вже до кінця цього тижня редакцію статуту буде оприлюднено», — зазначив Карандєєв.
21 червня голова парламентського Комітету зі свободи слова Ярослав Юрчишин повідомив, що Міністерство культури та інформаційної політики України готує зміни до статуту інформаційного агентства Укрінформ щодо створення незалежної наглядової ради. У коментарі «ДМ» нардеп уточнив, що дізнався про це на засіданні Верховної Ради під час години запитань до уряду. За його словами, Комітет зі свободи слова не залучали до роботи над змінами до статуту.
Очільник Укрінформу Сергій Череватий у розмові з «ДМ» також розповів, що не знає жодних подробиць, тож поки не може прокоментувати цю інформацію. Водночас він зауважив, що агентство відкрите до впровадження можливих змін: «Все в руках законодавства».
У свою чергу директорка Інституту масової інформації (ІМІ) Оксана Романюк зазначила, що змін до статуту інформаційного агентства «Укрінформ» щодо створення незалежної наглядової ради недостатньо, оскільки їх спершу потрібно внести до законодавства.
Раніше «Детектор медіа» провів опитування серед медійників, медіаюристів і народних депутатів про можливі зміни в роботі агентства Укрінформ, які могли б запобігти виникненню державної цензури та зберегти незалежність редакційної політики медіа.
- Читайте також: «Поки ми не дізнаємось, хто автор темників, історія не завершена». Медійники — про ситуацію в Укрінформі
Також новий очільник Укрінформу Сергій Череватий в інтерв'ю «Детектору медіа» розповів, що реформувати Укрінформ у будь-якому разі потрібно, однак головна реформа агентства має відбутись після закінчення війни.
Голова Комітету з гуманітарної та інформполітики Микита Потураєв заявляв, що Укрінформ не має бути державним, що його треба реформувати. На його думку, агентство потрібно реформувати за зразком Суспільного.
24 травня 2024 року новим генеральним директором Укрінформу призначили колишнього речника Східного угруповання військ Збройних сил України полковника Сергія Череватого.
Читайте також:
- Укрінформ. І що тепер?
- Сергій Череватий: «Ми нормальне медіа з дуже хорошим колективом. Не якийсь там засіб пропаганди. Тут не буде ніяких темників»
- Всі свої. Як Офіс президента бере під контроль Укрінформ
- Щодо ситуації з Укрінформом та Олексієм Мацукою
- Укрінформ, Мацука, темники. Як медіаспільнота відрефлексувала скандал
- Оксана Романюк: Мілітаризація Укрінформу — не дуже хороша історія для іміджу України за кордоном
- Про яке посилення державного контролю над «Укрінформом», який щойно вийшов зі скандалу з державною цензурою, йдеться?
Фото ілюстративне