Керівник Апарату Верховної Ради: Клуб парламентських кореспондентів мають створити самі журналісти
Керівник Апарату Верховної Ради: Клуб парламентських кореспондентів мають створити самі журналісти
Клуб парламентських кореспондентів, який би в рамках саморегуляції опікувався питанням доступу журналістів до парламенту, мають створити самі журналісти. Про це в інтерв’ю «Детектору медіа» розповів керівник Апарату Верховної Ради України В’ячеслав Штучний.
За його словами, це повинна бути громадська організація, з якою Апарат Верховної Ради зможе співпрацювати. Однак, каже голова органу, «держава не має втручатися в цей процес».
«Ми готові допомогти. Самоорганізуйтеся, створіть клуб парламентських кореспондентів, ми сприятимемо вашій роботі. Але знову ж таки, ми допоможемо, але не хочемо у це втручатися», — сказав Штучний.
На його думку, в Україні треба напрацювати механізм єдиної прескарти для журналістів. Як приклад він наводить досвід Франції, де єдину прескарту видають тим журналістам, які отримують понад 50% своїх доходів від журналістської діяльності, тобто це їхня основна робота. Виконувана робота повинна мати журналістський характер і виконуватися для одного або кількох медіа.
Штучний розповів, що апарат може також організувати візити в інші парламенти, щоб подивитися, як працює допуск журналістів і забезпечена їхня робота в інших країнах, яка там законодавча база, чи є пільгове оподаткування тощо.
Голова Апарату ВР додав, що готовий брати відповідальність на себе щодо акредитації та позбавлення акредитації відповідно до вимог чинного законодавства.
«У нас є виписані правила для акредитації, але не всі вони відповідають вимогам сьогодення. Ми не намагаємося прописати щось приховане для того, щоб потім позбавити журналістів акредитації. Ми за прозорість і партнерство. І за те, щоб відбувалося висвітлення діяльності парламенту. Ми за рівні умови. І лише для тих, кому це цікаво», — сказав Штучний.
Нагадаємо, раніше голова Верховної Ради Руслан Стефанчук запропонував журналістам, які висвітлюють роботу парламенту, об’єднатися в єдиний пул. На думку спікера, це допоможе вирішити багато питань з висвітленням діяльності ВР, у тому числі пов’язаних з акредитацією журналістів у парламенті.
8 травня Руслан Стефанчук підписав розпорядження про допуск журналістів до парламенту в умовах дії воєнного стану. Вже в перший день більше двадцяти медійників працювали в будівлі Верховної Ради.
Читайте також:
- Вячеслав Штучний: «Я готовий брати відповідальність на себе щодо акредитації та позбавлення акредитації відповідно до вимог чинного законодавства»
- Журналістка Анна Стешенко про нові умови роботи в Раді: Формат праці обговорювався, і всі на нього погодились
- Нові умови роботи журналістів у Раді: переакредитація, робота лише на третьому поверсі, не більше 30 людей
Фото: Вадим Сарахан