Громадські організації Грузії заявили, що не дотримуватимуться закону про «іноагентів»

Громадські організації Грузії заявили, що не дотримуватимуться закону про «іноагентів»

29 Травня 2024
468
29 Травня 2024
16:16

Громадські організації Грузії заявили, що не дотримуватимуться закону про «іноагентів»

468
Представники громадянського суспільства мають намір продовжувати протести, доки парламент не скасує закон, попри залякування силовиків.
Громадські організації Грузії заявили, що не дотримуватимуться закону про «іноагентів»
Громадські організації Грузії заявили, що не дотримуватимуться закону про «іноагентів»

Громадські неурядові організації Грузії заявили, що не дотримуватимуться закону про «іноагентів». Про це йдеться у зверненні громадянського суспільства, яке зачитали на масштабній акції протесту в Тбілісі після того, як парламент подолав вето президентки, повідомляє Newsgeorgia.

«Грузинський народ твердо захищає і захищатиме своє європейське майбутнє і ніколи не змириться з життям під російським чоботом. Російський закон не працюватиме в нашій країні! Він залишиться папірцем, якому ніхто не підпорядковуватиметься!» — йдеться в заяві.

За оцінкою організацій, закон призначений для того, щоб «зламати громадянський сектор». А з його ухваленням влада «свідомо створила загрозу економіці, міжнародній репутації, громадському порядку та миру» в Грузії.

Представники громадянського суспільства мають намір продовжувати протест доти, доки парламент не скасує закон, попри спроби «залякування спецпризначенцями та побиття». Водночас громадські організації обіцяють продовжувати допомагати демонстрантам, затриманим на акціях.

«Ми захистимо всіх заарештованих та всіх оштрафованих. Наші юристи боротимуться в судах як всередині країни, так і в міжнародних. Ми збиратимемо гроші, щоб сплатити одне одному штрафи, накладені на нас за боротьбу за любов і свободу Грузії», — йдеться в заяві.

Незважаючи на швидке запровадження закону, організації також планують стежити за перебігом парламентських виборів у Грузії цієї осені. «Нашу боротьбу бачить та підтримує весь цивілізований світ. Ми будемо з вами на кожній виборчій дільниці й спостерігатимемо, щоб захистити вільні та чесні вибори», — сказано в їхній заяві.

Нагадаємо, 14 травня парламент Грузії ухвалив законопроєкт «Про прозорість іноземного впливу» у фінальному читанні. 

На закон наклала вето президентка Грузії Саломе Зурабішвілі. 28 травня парламент Грузії подолав вето президентки, «за» проголосували 84 депутати, проти — чотири. Після цього президентка Грузії Саломе Зурабішвілі, звертаючись до народу, закликала  провести референдум за «європейське майбутнє» чи «російське рабство».

З початку квітня у Грузії тривають масові протести громадян проти ухвалення закону про «іноагентів», який владна партія «Грузинська мрія» повторно зареєструвала в парламенті. На акціях проти законопроєкту біля будівлі парламенту правоохоронці побили демонстрантів і журналістів. 17 квітня парламент Грузії затвердив проєкт закону «Про прозорість іноземного впливу» у першому читанні, а 1 травня — у другому читанні.

Європарламент закликав не починати переговори з Грузією про членство в ЄС, доки діятиме закон «Про прозорість іноземного впливу».

Вперше закон про «іноагентів» влада Грузії ініціювала торік. Тоді це теж викликало масові акції протесту під парламентом, які переросли в сутички з правоохоронцями. Ухвалення законопроєкту засудили США, Євросоюз. Після цього, 9 березня 2023 року, влада Грузії заявила, що відкликала законопроєкт про «іноагентів», а 10 березня парламент країни відхилив його в другому читанні.

Новий законопроєкт майже повністю повторює попередній. Він зобовʼязує неурядові компанії та ЗМІ, які отримують понад 20% фінансування з-за кордону, зареєструватися як організація, що проводить інтереси іноземної сили. Ухилення від реєстрації або неподання фінансової декларації у встановлені терміни тягне за собою штраф у розмірі 25 тисяч ларі. Аналогічне законодавство про «іноземних агентів» діє в Росії. 

Фото: Vakho Kareli/FB

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
468
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду