Катаріна Матернова: Вихід з телемарафону дасть можливість Суспільному розвивати власні програми
Катаріна Матернова: Вихід з телемарафону дасть можливість Суспільному розвивати власні програми
Посолка Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова, відповідаючи на запитання «Детектора медіа» під час форуму «РазомДіємо Фест», заявила, що вважає розширення мовлення Суспільного на власному каналі компромісом, який дасть змогу Суспільному більше розвивати власне мовлення.
«Я вважаю, що це був хороший компроміс, оскільки це дасть Суспільному можливість мати більший внесок у розвиток власних програм. Ми були давніми прихильниками Суспільного. Я не бачу, чесно кажучи, дихотомії між телемарафоном і свободою слова — у вас є і те, і те.
Ми можемо обговорити, чи має телемарафон існувати в нинішньому вигляді. Але це не означає, що в Україні немає свободи слова. Україна — це країна з дуже яскравим публічним дискурсом, дуже сильними думками з різних сторін», — прокоментувала Катаріна Матернова.
Під час вступного слова Катаріна Матернова розповіла про те, для чого було організовано «РазомДіємо Фест».
«Ми організували цей захід, щоб відзначити нашу роботу з громадянським суспільством. Ми запустили кампанію, щоб привернути увагу до надзвичайно важливої роботи, яку виконує громадянське суспільство, а саме незалежні журналісти, різні неурядові організації.
Ми також хотіли продемонструвати підтримку, яку Європейський Союз надає громадянському суспільству та різним організаціям. Наразі ми маємо близько 8000 грантів», — зауважила пані посолка.
Катаріна Матернова відзначила єднання української влади та громадянського суспільства з питань європейської інтеграції після 24 лютого 2022 року.
«Ми сказали людям: робіть все, що необхідно, які б потреби не були. Використовуйте наші ресурси для задоволення потреб, де б ви не були: чи в Києві, чи в Сумах, чи в Одесі.
І було справді багато організацій, як ті, що представлені тут, що посилилися. Використовуючи слова Олександри (Матвійчук. — “ДМ”), звичайні люди робили надзвичайні речі в ті дні і відтоді. Багато організацій об’єдналися і зробили неймовірні речі, зокрема українська влада, українські громадяни на шляху до Європейського Союзу.
Тому що 28 лютого 2022 року нас буквально застало зненацька, коли тільки почалося повномасштабне вторгнення. Керівництво України склало заявку на вступ до Європейського Союзу. Це був дійсно надзвичайний момент», — резюмувала Матернова.
Представництво ЄС в Україні 25 травня в Києві організувало фестиваль «РазомДіємо Фест» у межах всеукраїнської комунікаційної кампанії «Разом діємо. Разом ми — Європа». Кампанія розпочалася 2 травня та має на меті інформування щодо підтримки Європейським Союзом організацій громадянського суспільства й медіа України.
У третю суботу травня в Україні відзначають День Європи, який святкується 9 травня, коли було підписано Декларацію Шумана.
Додаткова інформація про підтримку громадянського суспільства та незалежних медіа з боку ЄС тут.
Нагадаємо, 21 травня Суспільне оголосило про початок марафону на Першому каналі в рамках марафону «Єдині новини #UАразом». Суспільне вироблятиме власну частину інформаційного марафону, що транслюватиметься на загальнонаціональному телеканалі Перший. З 21 травня Суспільне посилюватиме на каналі «Перший» інформаційний блок марафону додатковим контентом «Суспільне Новини», «Суспільне. Студія», документальними фільмами власного виробництва та розслідуваннями.
Читайте також:
- Ярослав Юрчишин: Наше завдання — захистити Суспільне
- Микита Потураєв сподівається, що розширення мовлення Суспільного підштовхне інші медіа до власного регулювання контенту під час війни
- Наталія Лигачова: Влада хоче компенсувати падіння довіри посиленням контролю за інформаційним простором
- Самостійне мовлення Суспільного. Немає мінусів, є ризики. Опитування
Фото: Максим Поліщук, «Детектор медіа»