МКІП вимагає позбавити екскерівника театру імені Лесі Українки Резніковича звання академіка
МКІП вимагає позбавити екскерівника театру імені Лесі Українки Резніковича звання академіка
Міністерство культури та інформполітики вимагає позбавити колишнього керівника Національного академічного драматичного театру імені Лесі Українки Михайла Резніковича звання академіка Національної академії мистецтв України, повідомляє пресслужба МКІП.
«Чути незавуальовані українофобські вислови та слова прямої підтримки російської імперської політики з вуст Героя України, дійсного члена Національної академії мистецтв України щонайменше обурливо для кожного українського патріота. Коли Росія вбиває мирних жителів, знищує українські міста і села, руйнує цивільну та культурну інфраструктуру, об’єкти культурної спадщини, здійснює лінгвоцид на окупованих територіях вторити наративам ФСБ про український нацизм та благодатність ідей «русского мира» можуть лише кремлівські пропагандисти та продажні зрадники», — заявили у міністерстві.
У МКІП нагадали, що свого часу Резнікович отримав низку державних нагород. Він має звання Героя України, народного артиста України, є лауреатом Національної премії імені Тараса Шевченка, а також академіком-засновником НАМУ.
Також МКІП звернулося до НАМУ з вимогою позбавити Резніковича звання академіка.
Раніше «Антоніна» (проєкт «Детектора медіа») писав, що Михайло Резнікович — колишній генеральний директор і художній керівник Національного академічного драматичного театру імені Лесі Українки, після нетривалого перебування в Києві на початку повномасштабного вторгнення у 2022 році залишив територію України та почав співпрацювати з державними інституціями країни-агресора.
Резнікович з перших днів утечі з України «почав транслювати свою антиукраїнську позицію через російські пропагандистські медіа». В інтерв’ю на одному з ютуб-каналів він поширив брехливі наративи про нібито «винищення» українцями російської мови і культури та про «братерство» українського і російського народів.
Нині Резнікович викладає в Російському інституті театрального мистецтва (ГІТІС).
- Читайте також: Велика російська білогвардійська культура
Фото: «Главком»