Мені «не пофіг» і не «до дупи» (ранкові цитати зі стрічки), як проходить найвідоміше пісенне шоу «Євробачення»
Мені «не пофіг» і не «до дупи» (ранкові цитати зі стрічки), як проходить найвідоміше пісенне шоу «Євробачення»
І не важливе моє ставлення до кожної з них поодинці та в дуеті (бо той мій особистий смак). Для мене важливо, що через виконавців люди пізнають нашу країну.
Якщо є «Євробачення і на ньому є наші, я буду його дивитись і вболівати всією душею. Якщо влітку на Олімпійських іграх будуть наші і я буду теж дивитись і вболівати. За сестер Алексіївих, за Олексія Середу, за Олега Верняєва і за всіх українських спортсменів.
По-друге, є сенс подивитись на нові технології, які зазвичай представлені на таких шоу, на сучасний рівень звуковідтворення та візуалу. Інколи це нівелює співака, а інколи робить більш значним.
Ну і, звісно, цікаво побачити меседжі, які надсилаються світові з цієї сцени.
- Ось італійка Анджеліна Манго, їй нудно. Красиві костюми, шалений ритм тарантелли, тугі попки, темперамент.
- Bambie Thug зі своїми відьмацькими рухами і прокляттями всім насильникам світу.
- Муркотливий француз Slimane, співаючий про Mon Amour (а дійсно, про що ще може співати француз).
- Хулігани з Windows95Man з виразним фіном і режисурою з розвинутою фантазією, бо це ж треба було придумати стільки цікавих варіантів, щоб прикрити його «ню». Ну і падіння трусів зверху – це щось, просто уклін альянсу за те, що взяли до себе фінів, інакше не народився б оцей потужний образ.
- Хорват Baby Lasagna, який познайомив з болючою, мабуть, темою втечі з країни молоді, для якої світ за межами Хорватії бачиться яскравим та креативним.
- Щодо особистого, то мене особливо «зайшли» Ісаак і Талі.
Але більше за все я пишалась нашими дівчатами. Це «Євробачення» пройшло під знаком Об’єднання. Але, як на мене, про це співали тільки наші.
Марія, жіночна, ніжна, в прозорому, надтонкому мусліні, який так красиво співпрацював з вітродуєм. Фрагмент обладунку на плечі, який є у архангела Михаїла, захисника столиці України, фрагмент воїна, вірніше, воїтельки.
Альона у важкій тканині, образ сили і зрілої мудрості. Обидві вони були і матерями, і жінками, і подругами, і воїнами.
Хітова пісня, яка входить в голову і душу, як молитва. Яка про добро, про злагоду, про працю на своїй землі. Войовничою вона бути не могла апріорі, бо українці – це про мир, а не про війну. Проте, обладунки були про вміння воювати та перемагати.
Само Євробачення було створено одразу після Другої світової з метою об’єднання країн. Країни не хотіли повторення того жаху 40-х і зараз цього ніхто не хоче, крім того, хто весь час намагається «повторити».
Всі хочуть жити як в тій же Швейцарії, співак з якої переміг у пісенному конкурсі.
Чуттєвий виступ Nemo когось бісить, когось радує. А світ голосує. Не за фрика, як багато кого пише. За людину, яка знаходиться в пошуках своєї ідентичності, яка захищає її, яка нікому не віддасть оте почуття свободи, що його приносить розуміння себе. І тут неважливий гендерний або не гендерний пошук себе. Головне – пошук Себе.
Хотілося б вірити, що моя здогадка вірна. Хоча, на відміну від наших, Nemo співає:
Я перестав грати, я вирвуся з ланцюгів
Я побував у пеклі і повернувся
Щоб знайти себе на правильному шляху
Я зламав код, ей-о-о
Тепер я знайшов рай.
А наші заспівали:
Джере-джере-джерело пробива собі шлях
Що би, що би не було, світ на її плечах
Мані-мані-манівці — звивисті, скелясті
Але, знай, в твоїй руці твоє власне щастя.
Звертаючи увагу на цю різницю у текстах, я зігріваюсь. Тим, що я українка. Хоча кілька разів не залишала думка про те, що Nemo себе знайшов, а ми – ще ні. І дуже хочеться, щоб ми себе хоча б не втратили.
Текст публікується з дозволу авторки, оригінал за посиланням