Експертка ІМІ Олена Голуб: Вилучення медіа з «Білого списку» чи Мапи є проханням відреагувати на проблеми, а не покаранням
Експертка ІМІ Олена Голуб: Вилучення медіа з «Білого списку» чи Мапи є проханням відреагувати на проблеми, а не покаранням
Вилучення медіа з «Білого списку» Інституту масової інформації або Мапи рекомендованих медіа (спільний проєкт із «Детектором медіа») — це прохання відреагувати на проблеми, а не покарання. Про це заявила аналітикиня ІМІ Олена Голуб під час Міжнародної конференції з медіаграмотності та саморегулювання медіа 26 квітня в Києві, повідомило видання.
«Вилучення зі списків рекомендованих медіа не є покаранням. Це є наше велике прохання звернути увагу на ті проблеми, які ми зауважили та описали», — зауважила вона.
За словами ескпертки, список прозорих і відповідальних видань є не лише інструментом саморегуляції, але й медіаграмотності.
«Списки рекомендованих медіа — це дуже легкий інструмент медіаграмотності. Тому що людина може зайти й побачити, з яких медіа можна отримати достовірну інформацію: у яких не буде маніпуляцій, негативних речей на кшталт мови ненависті чи джинси», — додала Олена Голуб.
Нагадаємо, напередодні Інститут масової інформації (ІМІ) оновив список прозорих і відповідальних медіа, відомий також як «Білий список» найякісніших українських онлайн-ресурсів.
За результатами двоетапного глибинного моніторингу онлайн-медіа, до списку ввійшли Суспільне, «Радіо Свобода», «Українська правда», «Бабель», Громадське, «Тексти», ZN.ua, «Еспресо», «Слово і діло», «Український тиждень», «Громадське радіо». Водночас із нього вибули «Укрінформ», NV та «Ліга.net».
Виключення зі списку NV та «Ліга.net» в ІМІ аргументували тим, що ці медіа «заробили довіру аудиторії завдяки об'єктивності та надійності своїх новин, але почали рекламувати гемблінг, що може підірвати довіру читачів». На думку ІМІ, реклама азартних ігор часто сприймається як спроба використати вразливість людей для заробітку.
Генеральний директор «Укрінформу» Олексій Мацука в коментарі «Детектору медіа» заявив, що їхнє медіа зараз змінює стандарти роботи, і зміни дадуть змогу швидко повернутися в «Білий спісок» ІМІ, з якого «Укрінформ» було виключено за результатами моніторингу його роботи в останні пів року.
Співвласник та СЕО групи компаній «Ліга» Дмитро Бондаренко, коментуючи «Детектору медіа» виключення «Ліга.net» із «Білого списку», заявив, що його медіа не робить нічого, що заборонено в Україні. Він підкреслив, що всі медіа, які входять до групи компаній «Ліга», заробляють гроші дозволеним у державі способом, щоб платити зарплати, розвиватися, інвестувати.
На світлині — аналітикиня ІМІ Олена Голуб
Фото: скриншот конференції ЦЕДЕМ