Музей Голодомору закликав журналістів передавати йому теле-, радіо- і газетні матеріали зі спогадами очевидців трагедії
Музей Голодомору закликав журналістів передавати йому теле-, радіо- і газетні матеріали зі спогадами очевидців трагедії
Національний музей Голодомору-геноциду оголосив великий збір свідчень про Голодомор, які в різні роки були зафіксовані журналістами.
«Більшості журналістів бодай раз у житті доводилося записувати спогади свідка Голодомору. Але, як відомо, життя сюжету чи газетного номера коротке, бо завтра актуальними будуть нові теми і матеріали. Та для історії зафіксовані свідчення не втратять своєї цінності навіть через багато років, головне, аби ці матеріали були зібрані в одному місці. Наш музей якраз є таким майданчиком, де акумулюються спогади усної історії Голодомору», — йдеться в дописі Музею на його офіційній фейсбук-сторінці.
Оскільки очевидців тієї трагедії з кожним роком стає все менше, дуже важливо, щоб вони залишили свої сповіді про пережите, кажуть у музеї. Тож його співробітники звертаються до журналістів та українських медіа із проханням переглянути свої архіви — раптом там досі лежать записи з цими гіркими й болючими спогадами. Медійників просять подивитись підшивки газет, випуски теле- і радіопередач, знайти такі розповіді і передати в Музей Голодомору. «Важливо все: робочі матеріали (розшифровки), світлини, аудіо- та відеозаписи або ж матеріали, які були підготовлені за ними», — кажуть музейники.
Усім готовим поділитися такими матеріалами вони пропонують писати на адресу memoholodpress@gmail.com чи на сторінки Музею Голодомору в соцмережах.
Раніше, як повідомляв «Детектор медіа», Національний музей Голодомору-геноциду виступив із закликом до всіх небайдужих долучитися до підписання петиції про позбавлення англо-американського журналіста Волтера Дюранті Пулітцерівської премії. На своїй фейсбук-сторінці музей зазначив, що репортажі Волтера Дюранті початку 1930-х років є яскравим прикладом дезінформації, яка допомагала комуністичному режиму приховувати від світу факти масової смертності від голоду.
Читайте також:
- У Національному музеї Голодомору-геноциду з’являться наглядова та експертна ради
- Музей Голодомору-геноциду отримав від МВС України документи, які засвідчують, що радянська влада під час Голодомору 1932–1933 років спровокувала в Україні канібалізм
Фото: Музей Голодомору