detector.media
Віра Крайня
«Детектор медіа»
18.04.2024 12:51
Музей Голодомору закликав журналістів передавати йому теле-, радіо- і газетні матеріали зі спогадами очевидців трагедії
Музей Голодомору закликав журналістів передавати йому теле-, радіо- і газетні матеріали зі спогадами очевидців трагедії
Повертаючи правду про Голодомор, ми маємо зберегти кожен спогад, кожне свідчення про ті часи, особливо від тих, кого вже ніколи не розпитаємо, кажуть музейники.

Національний музей Голодомору-геноциду оголосив великий збір свідчень про Голодомор, які в різні роки були зафіксовані журналістами. 

«Більшості журналістів бодай раз у житті доводилося записувати спогади свідка Голодомору. Але, як відомо, життя сюжету чи газетного номера коротке, бо завтра актуальними будуть нові теми і матеріали. Та для історії зафіксовані свідчення не втратять своєї  цінності навіть через багато років, головне, аби ці матеріали були зібрані в одному місці. Наш музей якраз є таким майданчиком, де акумулюються спогади усної історії Голодомору», — йдеться в дописі Музею на його офіційній фейсбук-сторінці.  

Оскільки очевидців тієї трагедії з кожним роком стає все менше, дуже важливо, щоб вони залишили свої сповіді про пережите, кажуть у музеї. Тож його співробітники звертаються до журналістів та українських медіа із проханням переглянути свої архіви — раптом там досі лежать записи з цими гіркими й болючими спогадами. Медійників просять подивитись підшивки газет, випуски теле- і радіопередач, знайти такі розповіді і передати в Музей Голодомору. «Важливо все: робочі матеріали (розшифровки), світлини, аудіо- та відеозаписи або ж матеріали, які були підготовлені за ними», — кажуть музейники. 

Усім готовим поділитися такими матеріалами вони пропонують писати на адресу memoholodpress@gmail.com чи на сторінки Музею Голодомору в соцмережах.

Раніше, як повідомляв «Детектор медіа», Національний музей Голодомору-геноциду виступив із закликом до всіх небайдужих долучитися до підписання петиції про позбавлення англо-американського журналіста Волтера Дюранті Пулітцерівської премії. На своїй фейсбук-сторінці музей зазначив, що репортажі Волтера Дюранті початку 1930-х років є яскравим прикладом дезінформації, яка допомагала комуністичному режиму приховувати від світу факти масової смертності від голоду.

Читайте також:

Фото: Музей Голодомору

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY