Переможці премії «Оскар»: «Оппенгеймер» — найкращий фільм, Крістофер Нолан — найкращий режисер, Кілліан Мерфі та Емма Стоун — найкращі актори року

Переможці премії «Оскар»: «Оппенгеймер» — найкращий фільм, Крістофер Нолан — найкращий режисер, Кілліан Мерфі та Емма Стоун — найкращі актори року

11 Березня 2024
2752
11 Березня 2024
04:33

Переможці премії «Оскар»: «Оппенгеймер» — найкращий фільм, Крістофер Нолан — найкращий режисер, Кілліан Мерфі та Емма Стоун — найкращі актори року

Артур Колдомасов
Аналітик «Детектора медіа»
2752
Крістофер Нолан та його «Оппенгеймер» отримав 7 нагород кіноакадемії.
Переможці премії «Оскар»: «Оппенгеймер» — найкращий фільм, Крістофер Нолан — найкращий режисер, Кілліан Мерфі та Емма Стоун — найкращі актори року
Переможці премії «Оскар»: «Оппенгеймер» — найкращий фільм, Крістофер Нолан — найкращий режисер, Кілліан Мерфі та Емма Стоун — найкращі актори року

Сьогодні, 11 березня, в Лос-Анджелесі пройшла 96-та церемонія нагородження кінопремії «Оскар». Найбільше нагород здобув фільм «Оппенгеймер» — сім, у тому числі за найкращий фільм, найкращу режисуру та найкращу чоловічу роль. Найкраща жіноча роль — Емма Стоун у фільмі «Бідолашні створіння» (за роль Белли Бакстер). 

Також «Оскар» отримав український режиссер Мстислав Чернов за документальний фільм «20 днів в Маріуполіі». Це перший з часів незалежності «Оскар» за український фільм. У 2006 році дві нагороди Американської кіноакадемії (Scientific and Technical Academy Award) за свої інженерно-технічні винаходи отримав  український інженер Анатолій Кокуш.

Стрічка «Вбивці квіткової повні» Мартіна Скорсезе при 10 номінаціях не перемогла в жодній категорії. А єдиний «Оскар» за фільм «Барбі» отримали співачка Біллі Айліш і автор пісні, брат співачки Фіннеас О'Коннелл — як автори найкращої оригінальної пісні до фільму. Третій «Оскар» за життя отримав режисер-аніматор Хаяо Міядзаки  — його мультфільм «Хлопчик і чапля» став найкращим повнометражним анімаційним фільмом 2023 року. 

Публікуємо повний список номінантів та переможців премії Американської кіноакадемії.

Найкращий фільм 

Переможець: «Оппенгеймер»

Номінанти:
«Американське чтиво» 
«Анатомія падіння»  
«Барбі» 
«Бідолашні створіння» 
«Вбивці квіткової повні» 
«Залишенці»  
«Зона інтересу»  
«Маестро» 
«Минулі життя»   

Найкраща режисерська робота 

Переможець: Крістофер Нолан — «Оппенгеймер»

Номінанти:
Жустін Тріє — «Анатомія падіння» 
Мартін Скорсезе — «Вбивці квіткової повні» 
Йоргос Лантімос — «Бідолашні створіння» 
Джонатан Ґлейзер — «Зона інтересу»  

Найкраща чоловіча роль 

Переможець: Кілліан Мерфі — «Оппенгеймер» (за роль Роберта Оппенгеймера) 

Номінанти:
Бредлі Купер — «Маестро» (за роль Леонарда Бернстайна) 
Колман Домінго — «Растін» (за роль Баярда Растіна) 
Пол Джаматті — «Залишенці» (за роль Пола Ганема) 
Джеффрі Райт — «Американське чтиво» (за роль Телоніуса «Монка» Еллісона) 

Найкраща жіноча роль 

Переможниця: Емма Стоун — «Бідолашні створіння» (за роль Белли Бакстер) 

Номінантки:
Аннетт Бенінг — «Ніад» (за роль Діани Ніад) 
Лілі Гладстон — «Вбивці квіткової повні» (за роль Моллі Баркгарт) 
Сандра Гюллер — «Анатомія падіння» (за роль Сандри Войтер) 
Кері Малліган — «Маестро» (за роль Фелісії Монтеалегре) 

Найкраща чоловіча роль другого плану 

Переможець: Роберт Дауні-молодший — «Оппенгеймер» (за роль Льюїса Штрауса) 

Номінанти:
Стерлінг К. Браун — «Американське чтиво» (за роль Кліффорда «Кліффа» Еллісона) 
Роберт Де Ніро — «Вбивці квіткової повні» (за роль Вільяма Гейла) 
Раян Ґослінґ — «Барбі» (за роль Кена) 
Марк Раффало — «Бідолашні створіння» (за роль Дункана Веддерберна) 

Найкраща жіноча роль другого плану 

Переможниця: Да'Він Джой Рендольф — «Залишенці» (за роль Мері Лемб)

Номінантки:
Емілі Блант — «Оппенгеймер» (за роль Кетрін Оппенгеймер) 
Даніель Брукс— «Барва пурпурова» (за роль Елізабет) 
Америка Феррера — «Барбі» (за роль Ґлорії) 
Джоді Фостер — «Ніад» (за роль Бонні Столл) 

Найкращий оригінальний сценарій 

Переможці: Жустін Тріє та Артур Гарарі («Анатомія падіння»)

Номінанти:
Девід Гемінгсон — «Залишенці» 
Бредлі Купер та Джош Сінгер — «Маестро» 
Семмі Берч — «Травень, грудень» 
Селін Сонг — «Минулі життя» 

Найкращий адаптований сценарій 

Переможець: Корд Джефферсон за сценарій для фільму «Американське чтиво»

Номінанти:
Ґрета Ґервіґ та Ноа Баумбак — «Барбі» 
Крістофер Нолан — «Оппенгеймер» 
Тоні Макнамара — «Бідолашні створіння» 
Джонатан Ґлейзер — «Зона інтересу» 

Найкращий анімаційний повнометражний фільм 

Переможець: Міядзакі Хаяо та Судзукі Тошіо за мультфільм «Хлопчик і чапля»

Номінанти:
«Мрії робота» — Пабло Бергер, Ібон Кормензана, Ігнасі Естапе та Сандра Тапіа Діас 
«Людина-павук: Крізь Всесвіт» — Кемп Паверс, Джастін К. Томпсон, Філ Лорд, Крістофер Міллер та Емі Паскаль 
«Німона» — Нік Бруно, Трой Квон, Карен Раян та Джулі Закарі 
«Стихії» — Пітер Сон та Деніз Рім 

Найкращий міжнародний художній фільм

Переможець: «Зона інтересу» (Велика Британія) режисера Джонатана Ґлейзера

Номінанти:
«Ідеальні дні» — Вім Вендерс (Японія)
«Снігова спільнота» — Хуан Антоніо Байона та Белен Атіенса (Іспанія)
«Учительська кімната» — Ількер Чатак (Німеччина)
«Я — капітан» — Маттео Ґарроне (Італія) 

Найкраща операторська робота 

Переможець: Гойт ван Гойтема, «Оппенгеймер» 

Номінанти:
«Ель Конде» — Джонні Берн 
«Вбивці квіткової повні» — Родріго Прієто 
«Маестро» — Меттью Лібатік 
«Бідолашні створіння» — Роббі Раян 

Найкращий документальний повнометражний фільм

Переможець: «20 днів у Маріуполі» — Мстислав Чернов, Мішель Мізнер та Рейні Аронсон-Рат 

Номінанти:

«Бобі Вайн: Народний президент» — Мозес Бвайо, Крістофер Шарп та Джон Баттсек 
«Вічна пам'ять» — Маіте Альберді, Хуан де Діос Ларрайн, Пабло Ларрайн та Росіо Жадуе
«Убити тигра» — Ніша Пахуджа, Корнелія Прінсіпе та Девід Оппенгейм
«Чотири доньки» — Каутер Бен Ганія та Надім Шейхруха

Найкращий документальний короткометражний фільм 

Переможець: «Остання ремонтна майстерня» — Бен Праудфут та Кріс Баверс

Номінанти:
«Азбука книжкової заборони» — Шейла Невінс і Тріш Адлезік
«Цирульник з Літл-Рока» — Джон Гофман та Крістін Тернер
«Острів між» — С. Лео Чіан та Джин Ц'єн
«Най Най і Вай По» — Шон Ван та Сем Девіс 

Найкращий ігровий короткометражний фільм 

Переможець: «Чудова історія Генрі Шугара» Веса Андерсона та Стівена Рейлза 

Номінанти:
«Після» — Місан Гарріман та Нікі Бентам 
«Непереможні» — Венсан Рене-Лорті та Семюель Карон 
«Лицар удачі» — Лассе Ліск'єр Ноер та Крістіан Норлік 
«Червоний, білий і синій» — Назрін Чаудрі та Сара Макфарлейн 

Найкраща музика до фільму 

Переможець: «Оппенгеймер» — Людвіг Йоранссон 

Номінанти:
«Американське чтиво» — Лора Карпман 
«Індіана Джонс і реліквія долі» — Джон Вільямс 
«Вбивці квіткової повні» — Роббі Робертсон (посмертно) 
«Бідолашні створіння» — Джерскін Фендрікс 

Найкраща пісня до фільму (в дужках автори) 

Переможець: «What Was I Made For?» (Біллі Айліш та Фіннеас О'Коннелл) — «Барбі» 

Номінанти:
«The Fire Inside» (Даян Воррен) — Flamin' Hot 
«I'm Just Ken» (Марк Ронсон та Ендрю Ваятт) — «Барбі» 
«It Never Went Away» (Джон Батіст та Ден Вілсон) — «Американська симфонія» 
«Wahzhazhe (A Song for My People)» (Скотт Джордж) — «Вбивці квіткової повні»  

Найкращий звук 

Переможець: «Зона інтересу» — Тарн Віллерс і Джонні Берн 

Номінанти:
«Творець» — Іан Фогт, Ерік Аадал, Ітан Ван дер Рин, Том Озаніч і Дін Зупанчіч 
«Маестро» — Річард Кінг, Стівен Морров, Джейсон Рудер, Том Озаніч і Дін Зупанчіч 
«Місія неможлива: Розплата. Частина перша» — Кріс Бердон, Джеймс Х. Мазер, Кріс Манро та Марк Тейлор 
«Оппенгеймер» — Віллі Бертон, Річард Кінг, Гері А. Ріццо та Кевін О'Коннелл 

Найкращий анімаційний короткометражний фільм 

Переможець: Дейв Маллінз та Бред Букер за роботу «Війна закінчилася!»

Номінанти:
«Лист до свині» — Таль Кантор та Аміт Р. Гіцельтер
«Дев'яносто п'ять почуттів» — Джаред та Джеруша Гесс
«Наша уніформа» — Єґане Моґаддам
«Пахідерма» — Стефані Клеман та Марк Ріус

Найкраща робота художника-постановника 

Переможці: Шона Гіт, Джеймс Прайс та Жужа Міхалек за роботу над фільмом «Бідолашні створіння» 

Номінанти:
«Барбі» — Сара Грінвуд та Кеті Спенсер 
«Вбивці квіткової повні» — Джек Фіск та Адам Вілліс 
«Наполеон» — Артур Макс та Еллі Гріфф 
«Оппенгеймер» — Рут Де Йонг та Клер Кауфман 
«Бідолашні створіння» — Шона Гіт, Джеймс Прайс та Жужа Міхалек 

Найкращий грим та зачіски 

Переможці: Надя Стейсі, Марк Кульє та Джош Вестон за роботу для фільму «Бідолашні створіння»

Номінанти:
«Голда» — Карен Хартлі Томас, Сьюзі Баттерсбі та Ашра Келлі-Блю 
«Маестро» — Кей Георгіу, Казу Гіро та Лорі Мак-Кой-Белл 
«Оппенгеймер» — Луїза Абель 
«Снігова спільнота» — Ана Лопес-Пуігсервер, Давід Марті та Монтсе Рібе 

Найкращий дизайн костюмів 

Переможець:  Голлі Воддінгтон за роботу для фільму «Бідолашні створіння» 

Номінанти:
«Барбі» — Жаклін Дюрран 
«Вбивці квіткової повні» — Жаклін Вест 
«Наполеон» — Джанті Єйтс і Дейв Кроссман 
«Оппенгеймер» — Еллен Мірошнік 

Найкращий монтаж 

Переможець: Дженніфер Ламе за фільм «Оппенгеймер»

Номінанти:
«Анатомія падіння» — Лоран Сенешаль 
«Залишенці» — Кевін Тент 
«Вбивці квіткової повні» — Тельма Шунмейкер 
«Бідолашні створіння» — Йоргос Мавропсарідіс 

Найкращі візуальні ефекти 

Переможці: Такаші Ямазакі, Кійоко Шібуя, Масакі Такахаші та Тацуджі Ноджіма за фільм «Годзілла: Мінус один» 

Номінанти:
«Творець» — Джей Купер, Іан Комлі, Ендрю Робертс і Ніл Корболд 
«Вартові галактики 3» — Тео Бялек, Стефан Черетті, Алексіс Вайсброт та Гай Вільямс 
«Місія неможлива: Розплата. Частина перша» — Ніл Корболд, Сімон Коко, Джефф Сазерленд та Алекс Вутке 
«Наполеон» — Генрі Баджетт, Ніл Корболд, Чарлі Генлі та Люк-Евен Мартін-Фенує 

Фото: latestly.com

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2752
Читайте також
11.03.2024 18:00
Лєна Чиченіна
«Детектор медіа»
1 703
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду