Патріарха УГКЦ Любомира Гузара невдовзі можуть канонізувати
26 лютого глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав урочисто проголосив початок беатифікаційного процесу патріарха Любомира Гузара. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
Проголошення відбулося під час подячного молебню з нагоди завершення Року патріарха Любомира, у 91-річчя від дня його народження.
У Декреті проголошення зазначено, що впродовж шести років від переставлення до вічності кардинала Любомира Гузара сила його слова і духу слугує людям підтримкою та орієнтиром у щоденному житті, «особливо під час цієї страшної війни».
У повідомленні пресцентру нагадується, що патріарх Любомир Гузар помер 31 травня 2017 року в Києві, і 5 червня його тіло було поховане в крипті Патріаршого собору Воскресіння Христового.
«Відтоді Божий люд розпочав виявляти особливу духовну шану стосовно особи Любомира Гузара, не так молячись за його упокій, як просячи в нього заступництва, засвідчуючи славу його святості через численні записи в книгах пам’яті, встановлених біля його гробу. Ці записи вказують на отримані знаки, ласки та оздоровлення», — зазначив Блаженніший Святослав у Декреті.
Розслідування щодо беатифікації та канонізації патріарха Любомира розпочато з огляду на численні звернення поодиноких людей і спільнот вірних, «а також з огляду на присутність серед численної частини Божого люду спонтанної слави святості, що спонукає християн до молитви за посередництвом світлої пам’яті Любомира Гузара».
Заявником цієї справи з уряду (exofficio) є Київська архиєпархія Української греко-католицької Церкви.
Нагадаємо, Блаженніший Любомир Гузар був главою Української греко-католицької церкви у 2005–2011 роках.
Після смерті 14 грудня 2000 року верховного архієпископа Мирослава Іоанна Любачівського Синод Української греко-католицької церкви 25 січня 2001 року вибрав єпископа Любомира Гузара новим предстоятелем.
Наступного дня, 26 січня 2001 року, в Соборі св. Юра у Львові відбулася інтронізація нового верховного архієпископа, відразу ж після якої папський нунцій інформував, що Папа Іоанн Павло IІ повідомив телеграмою, що він не тільки підтверджує такий вибір Синоду, а й надає новоінтронізованому верховному архієпископу титул кардинала.
У 2002 році верховний архієпископ Любомир освятив наріжний камінь Патріаршого собору Воскресіння Христового (кафедрального собору УГКЦ) в Києві.
10 лютого 2011 року Папа Бенедикт XVI прийняв відставку Любомира Гузара з поста верховного архієпископа УГКЦ.
За даними соцопитувань, українське суспільство вважало кардинала Любомира Гузара своїм моральним авторитетом.
Любомир Гузар вів власну колонку в «Українській правді». Сенси, які він виклав у своїй останній колонці, особливо є актуальними сьогодні, під час великої війни:
«Можновладці мають пам’ятати, що вони видимі для звичайних громадян. Не варто створювати враження (з допомогою технократів чи інших подібних спеціалістів) про бездоганну діяльність, бо нічого тривкого не можна збудувати на хитких основах.
Дуже часто чуємо питання: що і як нам робити, аби будувати солідну державу? На це питання так само часто чуємо таку відповідь: треба здійснити ті чи ті реформи, наслідуючи певні національні спільноти. Крім того, звучить ще багато інших порад.
Немає сумніву, що нам треба мудро та справедливо організувати наше суспільне життя. Але не достатньо перераховувати способи розв’язання труднощів, хоч би які мудрі та ефективні ці способи були. Кожна людина має конкретно, відповідно до своїх завдань і можливостей, здійснювати те, що справді може запевнити існування держави, якою повинна бути наша рідна Україна.
Нашим прагненням — а не просто мрією — повинно бути те, щоб усі ми, як добре виховані сини й дочки свого народу, здійснювали свої життєві завдання, вкладали свою частку в розбудову загального блага послідовними, справді богобоязливими зусиллями».
Так само залишаються актуальними слова, з якими кардинал Любомир Гузар 6 червня 2015 року звернувся до українських журналістів з нагоди їхнього професійного свята:
«Вважаю, що бути журналістом — це надзвичайно відповідальна справа, яка вимагає певного способу життя і певного способу мислення, а також жертовності заради громади. Тож вітаю саме тих журналістів, які жертвують своїм життям, щоб допомогти нам бути справді добрими громадянами.
... Сьогодні в Україні, коли ми перебуваємо під обстрілом псевдожурналістики, брехливого інформування, відповідальність і правдивість журналіста є одним із перших завдань».
Головна світлина — патріарх Української греко-католицької церкви Любомир Гузар.
Фото: сайт УКГЦ