У Кабміні очікують, що до 2028 року 80% громадян постійно спілкуватимуться українською і щонайменше 75% пишатимуться бути українцями
У Кабміні очікують, що до 2028 року 80% громадян постійно спілкуватимуться українською і щонайменше 75% пишатимуться бути українцями
Згідно з Державною цільовою соціальною програмою з утвердження української національної та громадянської ідентичності, яку Кабінет Міністрів України ухвалив 16 лютого цього року, в уряді очікують, що до 2028 року щонайменше 80% громадян України спілкуватимуться в повсякденному житті українською мовою. На це звернуло увагу агентство «Інтерфакс — Україна».
Крім цього, успішне виконання держпрограми з утвердження національної та громадянської ідентичності передбачає такі результати:
- щонайменше 75% громадян, які пишаються своїм українським походженням;
- збільшення кількості громадян, які готові захищати незалежність і територіальну цілісність України зі зброєю в руках (частку не зазначено).
Серед інших цілей, які передбачає держпрограма, — підвищення рівня медіакультури та медіаграмотності населення.
Концепцію державної цільової соціальної програми з утвердження української національної та громадянської ідентичності на період до 2028 року розробляли на основі Стратегії утвердження української національної та громадянської ідентичності на період до 2030 року, яку Кабінет Міністрів ухвалив у грудні 2023-го.
Як раніше повідомляв «Детектор медіа», у січні цього року Президент України Володимир Зеленський доручив розробити план дій задля збереження національної ідентичності українців у Росії, зокрема тих, які проживають на «історично населених» територіях Кубані, Стародубщини та Слобожанщини.
Читайте також:
- «Коли на тебе напали через фальшиву історію, хочеться дізнатися справжню»: як і чому змінилося ставлення українців до своєї історії
- Чий Крим і Одеса. Міф про приналежність півострова та південних регіонів Батьківщини
- Одиннарод: як виник міф про «історичну єдність» України та Росії
Фото: скриншот