Колишня журналістка Олена Білозерська створила галерею портретів загиблих захисниць України
Колишня журналістка Олена Білозерська створила галерею портретів загиблих захисниць України
Колишня журналістка, а нині офіцерка ЗСУ Олена Білозерська створила на своїй сторінці у фейсбуці галерею портретів жінок-військових, які загинули, захищаючи Україну.
«Вирішила вшанувати загиблих українських Героїнь, зробивши серію їхніх портретів. (Папір, гелева ручка). Щоб можна було їм в очі подивитися — на графічних малюнках, помітила, чомусь на перший план завжди виступає погляд. Короткі відомості про кожну героїню можна прочитати під її портретом»,— написала Білозерська.
Перших двох Героїнь, Яну Рихліцьку та Дар’ю Філіп’єву, Олена намалювала на прохання їхніх побратимів. Потім до неї почали звертатися родичі загиблих дівчат, просячи відтворити їхні образи. Портрети Олена малює з фотографій, які знаходить в інтернеті або які надають рідні Героїнь. Про це вона розповіла «Детектору медіа».
За її словами, до неї зверталися деякі видавці з пропозицією випустити альбом, але конкретних домовленостей поки що немає.
Олена Білозерська також намалювала портрет воїна ЗСУ, вчителя історії з Краматорська Максима Фідрі, який загинув, намагаючись евакуювати загиблого побратима. Вона закликала підтримати петицію про присвоєння йому звання Героя України посмертно. Олена розповідає, що Максим Фідрі був справжнім козаком і дітей виховував відповідним чином. Краматорським «ждунам руского міра» в обличчя пропонував тікати до Росії. Мобілізувався до війська ще у 2020 році.
Олена Білозерська
Олена Білозерська почала малювати на початку 2000-х. Створювала портрети друзів, а також політиків.
У 2014 році журналістка Білозерська стала до лав «Правого сектора». Потім закінчила курс навчання і стала офіцеркою. Авторка книги «Щоденник нелегального солдата», яка номінувалася на здобуття Національної премії імені Тараса Шевченка. Продовжує вести щоденник, який планує після війни також оформити в книгу.