Міжнародна федерація бібліотекарів припинила співпрацю з російськими «колегами»
Міжнародна федерація бібліотекарів припинила співпрацю з російськими «колегами»
Міжнародна федерація бібліотечних асоціацій та установ (International Federation of Library Associations and Institutions — IFLA) припинила відносини з бібліотеками Росії. Про це вона повідомила у відповіді на лист Української бібліотечної асоціації, з яким та звернулась до IFLA.
У цьому листі Українська бібліотечна асоціація закликала міжнародну бібліотекарську федерацію припинити співпрацю з російськими бібліотеками і бібліотекарями та призупинити членство Російської бібліотечної асоціації в IFLA.
Як розповіла «Детектору медіа» Катерина Алєксєєнко, представниця України в Європейському регіональному відділенні IFLA, правління Міжнародної федерації підтвердило своє рішення від березня 2022 року про те, що IFLA не братиме участі в жодних заходах, віртуальних чи фізичних, які проводяться в Російській Федерації, доки ситуація з Україною не буде врегульована мирним шляхом.
Катерина Алєксєєнко
У своєму листі Міжнародна федерація бібліотечних асоціацій та установ повідомила про таке:
- IFLA засуджує агресію Росії проти України як таку, що суперечить цінностям і роботі бібліотек;
- IFLA підкреслює, що насильницька агресія не є законним засобом досягнення цілей. Це суперечить принципам Статуту ООН і, зокрема, ЮНЕСКО;
- IFLA продовжує співпрацю з іншими культурними агенціями, щоб допомогти та захистити українські бібліотеки та їхні колекції;
- IFLA припинила співпрацю з російськими бібліотеками, включаючи Мовний центр IFLA для російської мови.
«Таке рішення ІFLA вчергове підкреслює провідну роль бібліотек у розбудові суспільства, як демократичного, так і тоталітарного. Бібліотекарі, як провідники суспільних змін, несуть відповідальність як за розвиток, так і за деградацію власної держави. Філософія бібліотек — це творення кращих умов для розвитку суспільства. Але за бажанням, бібліотеки можуть бути використані для звеличення людиненависницького режиму, як у випадку з Росією», — каже Катерина Алєксєєнко.
Українські бібліотекарі переконані: російські бібліотекарі значною мірою несуть відповідальність за промивання мізків російському народу. «Беручи участь у реалізації сучасної державної інформаційної політики РФ, російські бібліотеки стають учасниками формування інформаційного підґрунтя для конструювання викривленої концепції національної пам'яті росіян, згідно з якою Україна, зокрема Крим, є "споконвічно російськими землями", Тарас Шевченко — "вихованець Росії", "Росія — переможець у Другій світовій" війні тощо. Така концепція створює основу не для розвитку держави та національної єдності, а для міждержавних конфліктів», — ідеться у зверненні Української бібліотечної асоціації до ІFLA.
«Поки російські бібліотекарі в теплі і затишку власних домівок обирають поширення брехні та провокацій, українські бібліотекарі поширюють інформацію про гуманітарні пункти та розклади евакуаційних поїздів, — говорить Катерина Алєксєєнко. — Поки російські бібліотекарі приїжджають на окуповані українські землі, щоб спалити українські книги, українські бібліотекарі обирають, попри обстріли та бомбардування, залишатися з власною громадою, рятувати книги та цінні рукописи».
Про факти підтримки російськими бібліотекарями військових дій Росії в Україні, їхньої участі в імперській та антиукраїнській пропаганді, маніпулюванні інформацією можна прочитати у зверненні Української бібліотечної асоціації до Президента і Правління IFLA щодо припинення співпраці з російськими бібліотеками.
Раніше «Детектор медіа» повідомляв про те, російські загарбники перетворили Центральну міську бібліотеку ім. Короленка в тимчасово окупованому Маріуполі на руїни.
Також ми писали про те, що загарбники завозять на тимчасово окуповані території України пропагандистську макулатуру. Зокрема, росіяни до кінця року планують завезти в бібліотеки тимчасово окупованих територій понад 165 тисяч примірників пропагандистської літератури.
Читайте також:
-
Російські окупанти зруйнували найбільшу в Маріуполі книгозбірню
-
56 українських бібіліотек пошкоджено або зруйновано внаслідок бойових дій — УІК
-
«Окупанти знищують книжки тільки за те, що в них є згадка про Україну»
-
Сеанс самовикриття: Окупанти похизувались рідкісними книгами, які викрали з херсонської бібліотеки
-
Брак паперу, знищені друкарні та «ренесанс» української книжки. Як війна вплинула на видавців
-
Уряд схвалив «Стратегію розвитку читання» в Україні на десятиліття
Фото: Укрінформ