Переможцем серед 64 проєктів-учасників IDFA Forum став польсько-палестинський проєкт «Син вулиць», який продюсує українець Гліб Лук’янець
Переможцем серед 64 проєктів-учасників IDFA Forum став польсько-палестинський проєкт «Син вулиць», який продюсує українець Гліб Лук’янець
15 листопада в Амстердамі завершився IDFA Forum, галузева подія, яку проводять у межах найбільшого у світі фестивалю документалістики IDFA. Переможцем серед 64 проєктів-учасників IDFA Forum став польсько-палестинський проєкт «Син вулиць», який продюсує українець Гліб Лук’янець. Про це повідомило видання Moviegram.
Участь в IDFA Forum дає потенційну можливість знайти партнерів/партнерок для подальшої співпраці над фільмом.
«Ми почали працювати над фільмом у 2020-му році. Ми з Мохою (Могаммед Алмуґанні — режисер проєкту — Moviegram) навчалися у Лодзинській кіношколі. Він — на режисера, я — на продюсера, і ми почали разом цей проєкт.
До перемоги на IDFA Forum, фільм переважно був вже профінансовий. Тобто, теоретично ми зараз зможемо отримати якісь добитки на пост. Бо у нас номінований на «Оскар» режисер монтажу і треба це трошки фінансово покривати.
Зараз це дуже делікатна тема, яка набирає на всіх івентах великого розголосу саме через політичну складову. Хоча у проєкті я не сумнівався ще до подій у жовтні. По суті всіх партнерів ми задовго до жовтня позбирали, для нас війна, яка почалася в Газі не була хайпом. Навпаки, я через це втратив режисера, бо він випав з процесу і з першого дня туди поїхав. Для нього зараз втратило сенс кіно», — прокоментував Moviegram продюсер проєкту Гліб Лук’янець.
Крім цього, як повідомило видання Moviegram, на IDFA Forum відзначили український проєкт Militantropos (раніше — «Дні, що хочеться забути») продакшену Tabor. Він отримав спеціальну згадкою у Rough Cut Presentations.
Militantropos задуманий як фільм-триптих, що рефлексує вплив війни на різні аспекти життя: людей, тварин, міста, поняття боротьби тощо. Над стрічками працюють Максим Наконечний, Єлизавета Сміт, Аліна Горлова, Семен Мозговий.
Читайте також:
Як повідомляв «Детектор медіа» раніше, творці документального фільму «Квіти України» одержали фінансову підтримку в розмірі 18 тисяч євро від нідерландського IDFA Bertha Fund, про що нашій редакції розповів продюсер стрічки Гліб Лук’янець.
Також ми писали, що 8 листопада, під час відкриття 36-го Міжнародного фестивалю документального кіно IDFA в Амстердамі, відбудеться світова прем’єра стрічки «Фото на пам’ять» режисерки Ольги Черних. Цей фільм також бере участь в одній із конкурсних програм, куди збирають інноваційні та експериментальні роботи, — Envision.
Команда Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA звернулась до організаторів Міжнародного фестивалю документального кіно в Амстердамі IDFA. У відкритому листі команда Docudays UA висловлює свою думку з приводу присутності у програмі IDFA фільмів російського виробництва та авторства. Під цим листом поставили підписи понад тридцять українських діячів та діячок у сфері кіно.
На фото — кадр з фільму «Син вулиць»