МОН: Освітяни мають розмовляти українською впродовж усього робочого дня

МОН: Освітяни мають розмовляти українською впродовж усього робочого дня

3 Листопада 2023
2162
3 Листопада 2023
12:09

МОН: Освітяни мають розмовляти українською впродовж усього робочого дня

2162
Українська мова має використовуватися в навчальних закладах не лише під час занять чи у навчальних матеріалах, але й у спілкуванні вчителів чи викладачів зі студентами та учнями й між собою.
МОН: Освітяни мають розмовляти українською впродовж усього робочого дня
МОН: Освітяни мають розмовляти українською впродовж усього робочого дня

Міністерство освіти і науки України нагадало, що освітяни мають спілкуватися українською впродовж усього робочого дня, зокрема й з колегами чи учнями на перервах.

Як пише МОН, українська мова має використовуватися в навчальних закладах:

  • під час занять (крім предметів і курсів, які згідно з освітньою програмою закладу освіти викладаються іноземними або мовами корінних народів і національних меншин);
  • у спілкуванні вчителів, викладачів, іншого персоналу закладів освіти зі здобувачами освіти (вихованцями) й між собою;
  • у навчальних матеріалах.

Українську мову в освіті захищає низка законів: «Про освіту» (стаття 7), «Про повну загальну середню освіту» (стаття 5), «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (стаття 21).

Згідно зі статтею 9 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов'язків зобов'язані керівники закладів освіти всіх форм власності, педагогічні, науково-педагогічні й наукові працівники (окрім іноземців чи осіб без громадянства, які працюють у закладах освіти та/або наукових установах на тимчасовій основі).

Крім того, у рішенні Конституційного Суду України від 16 липня 2019 року № 10-p/2019 зазначено, що українська мова як державна є обов'язковою на всій території України в державній сфері, а також у публічних сферах суспільного життя, зокрема й у сфері освіти.

Нагадаємо, нещодавно 46% школярів на окупованій території Запорізької області, а точніше — їхніх батьків, висловили бажання вивчати українську мову. Ще навесні окупанти оголосили, що з 1 вересня 2023 року вивчення української для школярів припиняє бути обов'язковим і батькам пропонується обрати, яку мову їхні діти вивчатимуть як рідну — російську чи українську.

При цьому у школах Криму українську мову не вивчають навіть факультативно. Хоча українська та кримськотатарська, поруч із російською, оголошені окупантами державними мовами в Криму, їх послідовно вичавлюють із системи освіти півострова.

Фото: «Радіо Свобода»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2162
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду