НАЗК запускає онлайн-базу викраденої росіянами української спадщини

НАЗК запускає онлайн-базу викраденої росіянами української спадщини

19 Жовтня 2023
805
19 Жовтня 2023
13:28

НАЗК запускає онлайн-базу викраденої росіянами української спадщини

805
Новий розділ «Викрадена спадщина» в межах проєкту «Війна і мистецтво» має допомогти запобігти незаконній торгівлі предметами мистецтва та старовини, які викрали російські окупанти в Україні під час війни.
НАЗК запускає онлайн-базу викраденої росіянами української спадщини
НАЗК запускає онлайн-базу викраденої росіянами української спадщини

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) запускає в межах проєкту «Війна і мистецтво» новий розділ «Викрадена спадщина».  Про це повідомила пресслужба НАЗК.

Він має допомогти запобігти незаконній торгівлі предметами мистецтва та старовини, які викрали російські окупанти в Україні під час війни. База вже містить 245 культурних об’єктів.

У НАЗК зауважили, що Російська Федерація систематично грабує та нищить культурну спадщину України, зокрема памʼятки археології та музейні цінності ще з 2014 року.  Викрадені культурні цінності переміщуються територією РФ, стають частиною виставок, приватних колекцій росіян, предметами досліджень різних інституцій.

Як факт здійснення протиправних дій (розкопки, інженерні роботи), так і самі цінності, які крадуть росіяни, використовуються у пропагандистських цілях РФ, зокрема для підживлення «русского міра», демонструючи так звану «багату російську культуру». 

Документування, публікація і поширення фактів про такі предмети та їх незаконне походження має суттєво обмежити можливості для їх незаконного обігу та допомогти повернути їх під контроль України.

У розділі «Викрадена спадщина», окрім зображення кожного об’єкта та інформації про нього, можна також дізнатися і про обставини його крадіжки. З розділом можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, Національне агентство з питань запобігання корупції створило базу творів мистецтва, якими володіють підсанкційні росіяни. Вона допоможе відстежити порушення антиросійських санкцій в операціях на ринку предметів мистецтва.

Раніше компанія Film.ua Group спільно з акторкою Ірмою Вітовською запустили диджитал-проєкт «Вкрадене мистецтво» про злочини росіян проти культурного надбання України. 

Ілюстрація: НАЗК

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
805
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду