Газета «Якутськ вечірній» винесла на першу шпальту слово «Роскомганьба» і кадр із фільму «Айта», який Роскомнагляд заблокував через звинувачення в націоналізмі
Газета «Якутськ вечірній» винесла на першу шпальту слово «Роскомганьба» і кадр із фільму «Айта», який Роскомнагляд заблокував через звинувачення в націоналізмі
Газета «Якутськ вечірній» у випуску за 22 вересня на першій шпальті опублікувала слово «Роскомганьба» і кадр із фільму «Айта» режисера Степана Бурнашева. Федеральна служба з нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій Росії (Роскомнагляд) заблокувала цю стрічку за звинуваченням у націоналізмі і висунула вимогу видалити її з російських стримінгових платформ. Про це повідомляє російська служба «Радіо Свобода».
Раніше стало відомо, що в Роскомнагляді побачили у стрічці «Айта», яка стала найбільш касовим фільмом у Якутії в 2022 році, пропаганду націоналізму щодо росіян.
«В картині демонструється нерівність осіб за національною ознакою: позитивні сторони героїв однієї національності протиставлені підкреслено негативним рисам героїв іншої національності. Поширення такої інформації на аудіовізуальних сервісах є неприпустимим», — пояснив представник Роскомнагляду.
Перша шпальта газети «Якутськ вечірній», випуск за 22 вересня 2023 року. Джерело фото: 14News
Фільм «Айта» розповідає про помсту російському поліцейському Афоні після самогубства вагітної школярки, яка залишила передсмертну записку «Афоня, я тебе ненавиджу!». У процесі розвитку подій стає зрозуміло, що дівчина мала на увазі якутського школяра із сусіднього селища. Фільм завершується примиренням.
Режисер фільму Степан Бурнашев звернувся до Роскомнагляду з листом, у якому намагається довести, що в його стрічці націоналізму немає.
Міністр культури Якутії Юрій Купріянов заявив, що вважає стрічку «гідною», і пообіцяв видати експертне рішення, якщо його вимагатиме Мінкульт РФ. Однак, за словами Купріянова, «рішення Роскомнагляду не обговорюється, його треба виконувати».
Нагадаємо, раніше «Детектор медіа» повідомляв, що Роскомнагляд веде систематичний моніторинг соцмереж, шукаючи публікації та коментарі, образливі щодо президента РФ Володимира Путіна.
Російський пошуковий сервіс «Яндекс» блокував видачу зображень президента Росії Володимира Путіна за запитами «х*йло», «бункерний дід» тощо, нацистських символів за запитом «z». Крім того, у списку заборонених слів для використання у CAPTCHA є слова «львов» і «сдаться».
У серпні 2022 року Роскомнагляд виділив 57,7 мільйона рублів на створення системи «Окулус», яка за допомогою нейромереж повинна буде аналізувати тексти, фотографії та відео на сайтах, у соцмережах та месенджерах щодо забороненої інформації.
Фото: скриншот