«Солідарні з Україною»: Український ПЕН анонсував програму візитів іноземних журналістів та культурних діячів в Україну
«Солідарні з Україною»: Український ПЕН анонсував програму візитів іноземних журналістів та культурних діячів в Україну
З вересня до кінця листопада 2023-го триватиме перший етап програми візитів іноземних журналістів та культурних діячів в Україну «In Solidarity With Ukraine» («Солідарні з Україною»), яку ініціює Український ПЕН спільно з Українським інститутом. Про це йдеться на сайті PEN Ukraine.
Як зауважили ініціатори, за допомогою цієї програми вони хочуть продемонструвати міжнародній спільноті наслідки злочинів російських військових проти України та її культури, а також надати учасникам делегацій відчуття контексту та розуміння нинішньої ситуації в Україні в умовах війни.
«Ми започатковуємо візити в Україну акторів культури, журналістів, інфлюенсерів з різних куточків світу, аби не лише ми приїжджали в їхні країни та розповідали про війну та життя під час неї, але й щоб вони на власні очі це бачили, знайомились з українським мистецьким та громадянським середовищем та ставали нашими голосами у світі», — зазначив заступник генерального директора Українського інституту Алім Алієв.
Цьогоріч Україну відвідають чотири делегації з Італії, Іспанії, Нідерландів та Франції. 20 іноземних письменників, медійників, менеджерів та лідерів думок зустрінуться з українськими культурними та правозахисними організаціями, воєнними журналістами та митцями. Вони також відвідають деокуповані та прифронтові міста і села, що постраждали внаслідок російської агресії.
Організатори очікують, що після візиту учасники делегацій створюватимуть матеріали про Україну в міжнародних медіа, запускатимуть проєкти підтримки та встановлюватимуть зв'язки з українськими культурними, громадськими та правозахисними організаціями.
Програма стартує 4 вересня з візиту італійської групи. До її складу ввійдуть:
- Роберта Зуніні (Roberta Zunini) — журналістка та письменниця, яка публікується в італійських медіа L’Espresso, il Reportage, Il Fatto Quotidiano. З 2014 року висвітлює події в Україні для італійської аудиторії;
- Франческо Кямулера (Francesco Chiamulera) — директор книжкового фестивалю Una Montagna di Libri. Після початку повномасштабної війни Росії проти України він досліджує український опір, документує перебіг війни та пам'ять про Голодомор.
- Нона Міхелідзе (Nona Mikhelidze) — старша наукова співробітниця Інституту міжнародних відносин у Римі (Istituto Affari Internazionali), членкиня Європейської лідерської мережі (European Leadership Network), дослідниця міжнародних відносин із фокусом на ЄС та країни Східного партнерства;
- Паола Педуцці (Paola Peduzzi) — журналістка медіа Il Foglio, спеціалізується на темі зовнішньої політики;
- Крістіан Рокка (Christian Rocca) — головний редактор порталу Linkiesta, котрий щоденно пише про Україну. Спільно із New York Times Крістіан створив проєкт «Присвячується Україні» (Omaggio all’Ucraina).
Окрім цього, 6 вересня о 19:00 у просторі PEN Ukraine відбудеться публічна подія «Чи можуть демократії захистити себе?» за підтримки проєкту UkraineWorld. В англомовній дискусії візьмуть участь всі учасники делегації з Італії. Обговорення стосуватиметься випробувань, з якими зіштовхуються демократії, та стійкості на прикладі боротьби України. Модеруватиме подію філософ, письменник, президент Українського ПЕН Володимир Єрмоленко.
Долучитися до заходу можна за попередньою реєстрацією у цій формі.
Фото: Український ПЕН