Олексій Венедиктов про рішення холдингу «Газпром-медиа» не продовжувати права на «Эхо Москвы»: «Маємо справу зі змовою, а не з помилкою»
Олексій Венедиктов про рішення холдингу «Газпром-медиа» не продовжувати права на «Эхо Москвы»: «Маємо справу зі змовою, а не з помилкою»
Представники «Газпром-медиа» на раді директорів ліквідованої радіостанції «Эхо Москвы» проголосували проти продовження її прав на товарний знак «Радио Эхо Москвы» и «Эхо Москвы». Про це написало видання «Медуза», посилаючись на повідомлення колишнього головного редактора радіостанції Олексія Венедиктова.
«Представники “Газпром-медиа” проголосували проти продовження. Значить, маємо справу зі змовою, а не з помилкою. Добровільно відмовляються від мільйонної (у доларах) власності. Які підприємливі», — прокоментував рішення мажоритарних акціонерів «Эха» Венедиктов.
У «Газпром-медиа» заявили, що ухвалили рішення про ліквідацію ЗАТ «Эхо Москвы», тому що закрита за рішенням Кремля радіостанція генерує збитки.
«Міноритарні акціонери у фінансуванні товариства не беруть участі і жодних пропозицій щодо діяльності товариства не висувають. На думку мажоритарного акціонера, вартість товарного знака ЗАТ “Эхо Москвы” у його нинішньому стані Олексій Венедиктов значно перебільшив», — заявили в «Газпром-медиа».
Нагадаємо, 8 серпня стало відомо, що міжнародне інформагентство «Россия сегодня», яким керують пропагандисти Дмитро Кисельов і Маргарита Симоньян, подало заявку на реєстрацію бренду «Эхо Москвы». Як випливає із заявки «России сегодня», поданої до Роспатенту, назва та логотип нового бренду абсолютно ідентичні назві та логотипу радіостанції «Эхо Москвы».
Коментуючи цю новину, ексшефредактор радіостанції «Эхо Москвы» Олексій Венедиктов заявив, що бренд належить ЗАТ «Эхо Москвы», яке все ще існує, тому реєстрація нового бренду є незаконною. Попри це, Венедиктов вважав, що російська влада все одно дозволить реєстрацію.
26 лютого 2022-го російський регулятор «Роскомнадзор» висунув вимогу видалити матеріали 10 видань, серед яких більшість були російськими: «Эхо Москвы», «ИноСМИ», «Медиазона», New Times, «Дождь», «Свободная Пресса», «Крым.Реалии», «Новая Газета», «Журналист», «Лениздат».
Йшлося про матеріали «про обстріл українських міст і загибель мирних жителів України внаслідок дій російської армії, а також матеріали, в яких операція називається нападом, вторгненням або оголошенням війни».
«Роскомнадзор» погрожував ЗМІ адміністративним штрафом до 5 мільйонів рублів.
1 березня стало відомо, що за рішенням Генпрокуратури Росії на території країни стали недоступними сайти телеканалу «Дождь» і радіо «Эхо Москвы». Сайт радіо також погрожували заблокувати.
Як написав головний редактор «Эха Москвы» Олексій Венедиктов, у Генпрокуратурі вказали на матеріали із закликами до екстремізму та буцімто неправдиві відомості про дії російських військових в Україні.
Через два дні Рада директорів «Эха Москвы» ліквідувала радіостанцію та її сайт, після чого медіакомпанія була змушена видалити свої акаунти в соцмережах та вимкнути сайт.
У вересні 2022-го стало відомо, що «Эхо Москвы» відновить свою роботу під назвою «Эхо». Частина співробітників медіа залишилась у Москві, однак центр проєкту перемістився за кордон РФ.
2 жовтня медіапроєкт «Эхо» запустив новий сайт, але вже наступного дня в Росії він був заблокований.
Фото: скриншот