Помер дисидент Василь Овсієнко
Про смерть Василя Овсієнка повідомив народний депутат Володимир В'ятрович на своїй фейсбук-сторінці.
«Помер Василь Овсієнко. Дисидент, політвʼязень, літописець дисидентського руху. Вічна памʼять Герою», — написав В'ятрович.
Про те, що Василь Овсієнко відійшов у Вічність, написав у фейсбуці і редактор сайту «Історична правда» Вахтанг Кіпіані, який був близько знайомий з ним. Кіпіані повідомив, що останні роки пан Василь хворів.
«Не стало Василя Овсієнка — людини численних чеснот, християнина, українського філолога, редактора, літописця руху опору, популяризатора життя і творчості Василя Стуса та інших дисидентів, політв'язня брєжнєвсько-горбачовських таборів. Ми були дуже близькі. Останні роки пан Василь хворів. На цьому тижні ми обговорювали з його племінниками переведення в краще місце для реабілітації та лікування. Це була велика і дуже скромна людина, подвижник, яких одиниці на мільйони», — написав Вахтанг Кіпіані.
Василь Васильович Овсієнко — український громадський діяч, розповсюджувач самвидаву, член Української Гельсінської групи, політв'язень радянських концтаборів, філософ, публіцист, історик дисидентського руху, співробітник Харківської правозахисної групи.
Народився 8 квітня 1949 року в селі Ставки Радомишльського району Житомирської області.
5 березня 1973 року був заарештований за звинуваченням у проведенні антирадянської агітації та пропаганди. Отримав строк чотири роки позбавлення волі в таборах суворого режиму.
8 лютого 1979 року його засудили до трьох років позбавлення волі «за спротив міліції». Його текст «Замість останнього слова» поширився самвидавом і став відомим на Заході.
26 серпня 1981 року Василь Овсієнко був засуджений за антирадянську агітацію і пропаганду.
У листопаді 1989 року був учасником експедиції у Пермські табори для перепоховання Василя Стуса, Олекси Тихого, Юрія Литвина.
З червня 1998 року — координатор програми Харківської правозахисної групи.
Нагороджений орденами «За заслуги» ІІІ ступеня, «За мужність» І ступеня та орденом «Князя Ярослава Мудрого» V ступеня.
Фото: «Новинарня»