Сирія забрала у BBC акредитацію. Імовірно, через розслідування зв’язків Асада з наркоторгівлею
Сирія забрала у BBC акредитацію. Імовірно, через розслідування зв’язків Асада з наркоторгівлею
Уряд Сирії позбавив акредитації британську телерадіомовну корпорацію BBC за нібито «упереджені та недостовірні репортажі». Про це повідомляє ВВС.
Міністерство інформації Сирії заявило, що мовник не дотримувався «професійних стандартів», а з початку громадянської війни в Сирії 2011 року час від часу надає «суб’єктивну та фейкову інформацію».
Уряд Сирії додав, що «неодноразово» оголошував попередження BBC, але мовник «продовжував транслювати свої недостовірні повідомлення, засновані на заявах... від терористичних організацій і тих, хто вороже ставиться до Сирії».
ВBC відкинула звинувачення і заявила, що забезпечує неупереджену незалежну журналістику. «Ми розмовляємо з людьми з усього політичного спектру, щоб встановити факти», — сказав представник мовника.
ВВС пише, що сирійський уряд не пов’язував своє рішення з якоюсь конкретною публікацією, однак припускає, що причиною може бути розслідування BBC News Arabic Investigations, яке вийшло у червні, про причетність верхівки Сирійських збройних сил і родини президента країни Башара Асада до торгівлі наркотиком каптагоном.
Каптагон є амфетаміноподібним препаратом, що викликає сильну залежність. Уряд Сирії раніше заперечував свою причетність до торгівлі наркотиками. Проте США, Велика Британія та Європейський Союз звинуватили сирійський уряд у виробництві та експорті наркотиків і назвали родичів Асада ключовими фігурами.
BBC заявила, що «продовжуватиме надавати неупереджені новини та інформацію нашій аудиторії в арабомовному світі».
Нагадаємо, у лютому в Індії податкові органи провели обшуки в офісах BBC та вилучили телефони в журналістів після виходу фільму «Індія: питання Моді». Стрічка висвітлила звинувачення двадцятирічної давності щодо ролі теперішнього прем’єра країни Нарендри Моді у кривавих заворушеннях 2002 року. У травні Верховний суд у Делі викликав представників BBC у справі про наклеп через документальний фільм про прем’єр-міністра Нарендру Моді.
Фото: Getty Images