Із січня омбудсман отримав понад 1600 скарг на порушення мовного законодавства. Це вшестеро більше, ніж за весь минулий рік
Із січня омбудсман отримав понад 1600 скарг на порушення мовного законодавства. Це вшестеро більше, ніж за весь минулий рік
За 5 місяців 2023 року уповноважений із захисту державної мови отримав 1650 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Про це повідомив сам уповноважений Тарас Кремінь у фейсбуку.
Найбільше, 555 звернень, стосується відсутності української версії сайтів інтернет-магазинів та вебсайтів, через які здійснюється обслуговування споживачів. 287 звернень стосуються порушень безпосередньо під час обслуговування, 108 — у сфері надання інформації про товари і послуги.
Крім того, надійшло 240 скарг громадян щодо мови зовнішньої реклами та вивісок.
«Проблемним залишається дотримання законодавства про державну мову в освіті педагогічними та науково-педагогічними працівниками закладів дошкільної, загальної середньої та вищої освіти. З початку року до Уповноваженого надійшло 183 звернення громадян.
Про порушення у сфері охорони здоров’я під час надання послуг у лікарнях, діагностичних центрах та сімейних амбулаторіях, а також отримання інформації від лабораторних центрів недержавною мовою (ст. 33) повідомило 76 громадян», — розповів Тарас Кремінь.
Крім того, 106 звернень громадян стосуються порушень мовного закону в органах влади (законодавча, виконавча, судова), 37 — у сфері культури та 83 — у медіа.
Найбільше повідомлень про порушення законодавства про державну мову надійшло з міста Києва (598 звернень), Харківської (249), Одеської (221) та Дніпропетровської (133) областей.
Омбудсман повідомив, що вжив відповідні заходи реагування, у т. ч. проведення державного контролю та накладення на порушників санкцій.
Відзначимо, за минулий 2022 рік секретаріат мовного омбудсмана отримав всього 254 звернення громадян щодо порушення мовного закону в ЗМІ.
Головне фото: сайт Zmina