Платформа іномовлення пояснила, як розподіляються гроші між виробниками марафону

Платформа іномовлення пояснила, як розподіляються гроші між виробниками марафону

22 Квітня 2023
2779
22 Квітня 2023
11:07

Платформа іномовлення пояснила, як розподіляються гроші між виробниками марафону

2779
Аргументованого пояснення, чому ТОВ «Ми — Україна» отримало більше годин державного замовлення та за вищою ціною виробництва ефірної години — у відповіді немає.
Платформа іномовлення пояснила, як розподіляються гроші між виробниками марафону
Платформа іномовлення пояснила, як розподіляються гроші між виробниками марафону

Державне підприємство «Мультимедійна платформа іномовлення України» у відповіді на запит «Детектора медіа» пояснила, як розподілялись гроші між виробниками марафону. 

За даними системи Prozorro, «МПІУ» 12 квітня підписало кілька угод на виготовлення контенту для телемарафону «Єдині новини» у 2023 році на загальну суму 465 мільйонів гривень.  Зокрема, угоди були підписані з ТОВ «Ми — Україна», ТОВ «СЛМ Новини», ТОВ «Телерадіокомпанія «Студія 1+1», ПрАТ «Телеканал «Інтер».

«ДМ» надіслав «МПІУ» наступні запитання:

  • Як визначались переможці тендерів та вартість годин виробництва? Чому вартість години виробництва у «Ми — Україна» вища, ніж в інших компаній.
  • Чому компанія «Ми — Україна» отримала на 120 годин більше замовлення, ніж інші виробники?
  • Чому замовником тендеру на виробництво телемарафону «Єдині новини» є Державне підприємство «Мультимедійна платформа іномовлення України»?

У відповіді «МПІУ» пояснює, що проводило тендер і обирало виробників марафону,  як це передбачено в бюджетній програмі на 2023 рік.  Кількість годин учасники тендеру визначали самі, а «МПІУ» враховувало їх і звіряло з показниками у бюджетній програмі.

«МПІУ» не відповіло по суті на питання чому ТОВ «Ми — Україна» отримало на 120 годин більше за інших виробників, а лише зазначило:

«Враховуючи значну важливість інформаційного марафону для посилення інформаційної безпеки держави, своєчасного інформування населення України про перебіг подій у країні, переможцями мистецького конкурсу була надана інформація про можливість виготовлення відповідної кількості годин для цілодобового інформаційного марафону «Єдині новини #UAразом». З урахуванням цієї інформації в рамках переговорної процедури були визначені кількості годин для кожного контрагента та укладено договори. Слід зазначити, що ДП «МПІУ» чітко виконує затверджені МКІП показники Паспорту бюджетної програми на 2023 рік за КПКВК 3801020 «Виробництво та трансляція телерадіопрограм для державних потреб, збирання, обробка та розповсюдження офіційної інформаційної продукції, фінансова підтримка системи державного іномовлення України», — говориться у відповіді.
 
 
Нагадаємо, раніше проєкт Dozorro порахував, скільки державних коштів витратили на виробництво різних частин телемарафонів «Єдині новини» та «FreeДом», а також деяких програм для державного каналу «Дом» у 2022 році та що вже закупили на 2023-й.
Зокрема, у листопаді-грудні 2022-го з бюджету на виробництво марафону «Єдині новини» телеканал «Інтер», «СЛМ Новини» (ICTV) та «Студія 1+1» отримали по 15 млн грн, а ТОВ «Ми — Україна» — 7 млн грн.

Найбільше держкоштів виділили компанії «Кінокіт» на телепродукт для каналу «Рада» — 292 мільйони гривень. Компанії «1+1» та «СЛМ Новини» отримали на виробицтво новин для марафону «Єдині новини» та телеканалу «FreeДом» по 74 млн грн кожна, а телеканал «Інтер» — 49,7 млн гривень.

Загалом, за даними аналітиків, на виробництво телепродукту за 2022 рік держава витратила майже 400 мільйонів гривень, а на 2023 рік на виробництво контенту заклали в бюджет ще майже 2 мільярди гривень.

Водночас, за словами міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка, телемарафон «Єдині новини» протягом цілого року працював фактично без державних коштів, коштом власників телеканалів. «Певні кошти» з держбюджету отримували лише ті, хто працював на російськомовному каналі Freedom. 

Колаж: Ми - Україна/YouTube

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2779
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду