Платформа іномовлення пояснила, як розподіляються гроші між виробниками марафону
Платформа іномовлення пояснила, як розподіляються гроші між виробниками марафону
Державне підприємство «Мультимедійна платформа іномовлення України» у відповіді на запит «Детектора медіа» пояснила, як розподілялись гроші між виробниками марафону.
За даними системи Prozorro, «МПІУ» 12 квітня підписало кілька угод на виготовлення контенту для телемарафону «Єдині новини» у 2023 році на загальну суму 465 мільйонів гривень. Зокрема, угоди були підписані з ТОВ «Ми — Україна», ТОВ «СЛМ Новини», ТОВ «Телерадіокомпанія «Студія 1+1», ПрАТ «Телеканал «Інтер».
«ДМ» надіслав «МПІУ» наступні запитання:
- Як визначались переможці тендерів та вартість годин виробництва? Чому вартість години виробництва у «Ми — Україна» вища, ніж в інших компаній.
- Чому компанія «Ми — Україна» отримала на 120 годин більше замовлення, ніж інші виробники?
- Чому замовником тендеру на виробництво телемарафону «Єдині новини» є Державне підприємство «Мультимедійна платформа іномовлення України»?
У відповіді «МПІУ» пояснює, що проводило тендер і обирало виробників марафону, як це передбачено в бюджетній програмі на 2023 рік. Кількість годин учасники тендеру визначали самі, а «МПІУ» враховувало їх і звіряло з показниками у бюджетній програмі.
«МПІУ» не відповіло по суті на питання чому ТОВ «Ми — Україна» отримало на 120 годин більше за інших виробників, а лише зазначило:
Найбільше держкоштів виділили компанії «Кінокіт» на телепродукт для каналу «Рада» — 292 мільйони гривень. Компанії «1+1» та «СЛМ Новини» отримали на виробицтво новин для марафону «Єдині новини» та телеканалу «FreeДом» по 74 млн грн кожна, а телеканал «Інтер» — 49,7 млн гривень.
Загалом, за даними аналітиків, на виробництво телепродукту за 2022 рік держава витратила майже 400 мільйонів гривень, а на 2023 рік на виробництво контенту заклали в бюджет ще майже 2 мільярди гривень.
Водночас, за словами міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка, телемарафон «Єдині новини» протягом цілого року працював фактично без державних коштів, коштом власників телеканалів. «Певні кошти» з держбюджету отримували лише ті, хто працював на російськомовному каналі Freedom.
Колаж: Ми - Україна/YouTube