Українському та кримськотатарському журналісту Осману Пашаєву заборонили в'їзд до Туреччини (ОНОВЛЕНО)

Українському та кримськотатарському журналісту Осману Пашаєву заборонили в'їзд до Туреччини (ОНОВЛЕНО)

19 Березня 2023
3692
19 Березня 2023
13:00

Українському та кримськотатарському журналісту Осману Пашаєву заборонили в'їзд до Туреччини (ОНОВЛЕНО)

3692
Про причини такого рішення Туреччина не повідомила. Пашаєв припускає, що на це могло вплинути, зокрема, висвітлення ним ймовірних випадків вивезення до країни вкраденого Росією з окупованих територій українського зерна.
Українському та кримськотатарському журналісту Осману Пашаєву заборонили в'їзд до Туреччини (ОНОВЛЕНО)
Українському та кримськотатарському журналісту Осману Пашаєву заборонили в'їзд до Туреччини (ОНОВЛЕНО)

Туреччина безстроково заборонила в’їзд на свою територію українському та кримськотатарському журналісту Осману Пашаєву. Про це він повідомив на своїй фейсбук-сторінці та підтвердив у коментарі «Детектору медіа».

У дописі Пашаєв припустив, що на таке рішення Туреччини могло вплинути висвітлення ним антиурядових протестів у Стамбулі у 2013 році або ймовірних випадків вивезення до країни вкраденого Росією з окупованих територій українського зерна.

«Рано чи пізно це мало статися. Туреччина заборонила мені в'їзд до країни безстроково. Без пояснень. Які коди висвічуються в системі безпеки, я не знаю. Офіційно до мене претензій нема. Турецька довідка про несудимість ідеальна. Що могло стати причиною: висвітлення подій в Гезіпарку 2013-го, чи тексти щодо спроби путчу 2016 чи може прискіпливе фільмування торгівлі краденим росіянами в Україні зерном 2022-го, не знаю», — написав журналіст.

У коментарі «Детектору медіа» Осман Пашаєв розповів, що про подальшу безстрокову заборону відвідувати Туреччину йому повідомили на турецько-болгарському кордоні, коли журналіст разом з хворою матір'ю виїжджав з країни. 

Як зазначив Пашаєв, перші натяки на такий розвиток подій з'явилися ще в лютому, коли він хотів оформити посвідку на тимчасове проживання в Туреччині, однак його натомість переконували відкрити туристичну візу. 

Наразі журналіст планує відвезти маму в клініку одного з європейських міст, де надалі намагатиметься з'ясовувати через Посольство України в Анкарі, як діяти далі для отримання дозволу на в'їзд до Туреччини.

Улітку минулого року Осман Пашаєв повідомив, що журналісти фіксують російські кораблі з викраденим в України зерном у портах Чорного, Середземного, Егейського та Мармурового морів.

21 червня у фейсбуці він писав про те, що один з російських кораблів «Святой Николай» з краденим зерном перебував в порту Стамбула, потім він мав вирушити до порту Бандирма, однак змінив маршрут і попрямував до Ізміра.

Як відомо, раніше Осман Пашаєв працював на телеканалах «Інтер», 5 каналі, НТН та СТБ. З 1 серпня 2011 року працював керівником інформаційної служби телеканалу ATR у Сімферополі. Окрім цього, був власкором каналу в Туреччині. Займався розвитком власного інтернет-каналу CrimeanOpenCh.

У травні 2014 року під час зйомок 70-х роковин депортації кримських татар зазнав нападу з боку проросійських активістів. Після цього Пашаєв залишив Крим, переїхавши до Туреччини. Певний час проживав у Стамбулі.

У тому ж році Осман Пашаєв очолив інформаційне мовлення НТКУ, потім працював на «Громадському ТБ» а згодом повернувся на кримськотатарський канал ATR на посаду головного редактора каналу.

У 2017 році журналіст залишив посаду головного редактора ATR і став виконавчим продюсером Кримської філії суспільного мовлення «UA:Крим», водночас залишаючись ведучим кримськотатарського каналу ATR.

Фото: «Радіо Свобода»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3692
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду